fbpx
Breaking News
Ділюсь з вами найсмачнішим рецептом сирника, який мені доводилось коли-небудь готувати і смакувати. Він настільки красивий у розрізі, що зачарує кожного гостя. Готуйте з любов’ю і нехай все у вас буде добре!
Я обожнюю тунець і все, що з ним зв’язано. Тому цей салат під номером 1 на моїй кухні. Його люблять і дорослі і дітки, а готується швидко та легко. Словом – записуйте! Не пожалієте!
Найсмачніші оладки – на воді і дріжджах! Саме такі пишні оладушки ми готували діткам в садочку, де я працювала нянею. А тепер печу їх своїм онучатам. Малеча в захваті! Ділюся рецептом і секретами. 
Не зрозуміло, хто обманює: прем’єр Гончарук обіцяв будувати нові школи, а міністр освіти Новосад говорить про їхнє закриття… Як вам? Коментує політолог. 
Такий “Кокосово-молочний торт” на всю родину готувала нам мама в дитинстві. Як же я його люблю! Ніжний, прослойка малинового желе, кокосові нотки, сметанний крем – вам і вашим рідним обов’язково сподобається цей пляцок!
Україна
Україна велика та мальовнича: правда і міфи про Шацькі озера (фото)

Неосяжні простори України – Шацькі озера, які прославилися на весь світ своєю кришталевою чистотою.

Багато про цих озерах чули, але досі не мають чіткого уявлення, що вони з себе представляють. Комусь ця місцевість бачиться абсолютно покинутою – з непрохідними лісами та болотами і з абсолютно відсутньою цивілізацією. Інші ж, ймовірно, малюють собі ідеальну картинку відпочинку з безліччю готелів, клубів, дискотек. Ми розвіємо ці міфи прямо зараз, розповівши про це унікальне місце.

Щоб потрапити на ці озера, вам треба відвідати селище Шацьк, який знаходиться у Волинській області. Саме тут розташований Національний природний парк «Шацькі озера», створений 28 грудня 1983 року. Природа щедро обдарувала Волинь озерами, тут їх більше двохсот двадцяти! Єдину систему складають Шацькі природні водойми у межиріччі Західного Бугу і Прип’яті. Примітно, що Шацькі озера – одна з найбільших груп озер в Європі. Озеро Світязь, яке входить в цей склад – найбільше озеро України. Його глибина 58 метрів, а це значно більше, ніж в Азовському морі або карпатському Синевирі. За це місцеві жителі називають його ” українським Байкалом. Всього ж озеро «розкинулося» на 27,5 квадратних кілометрів. Крім Світязя до Шацькому природному парку відносяться ще двадцять два озера, в тому числі Пулемецьке, Пісочне, Кримне та Луки.

Єдиної думки про походження озер вчені не мають, але багато з них дотримуються версії академіка Павла Тутковського, який ще в 1899 році провів перші геологічні дослідження волинських озер і припустив, що їх походження пов’язане з діями льодовика. Можливо, це дійсно так, тому що уздовж берегів озер, каналів, на полях і навіть на дні озер ви побачите валуни, принесені неймовірною силою льодовика, який рухався сюди кілька мільйонів років тому зі Скандинавських гір.

Читайте також: РОДИНА ВИПАДКОВО ЗРОБИЛА СІМЕЙНЕ ФОТО НА ОЗЕРІ ІЗ ЗАГИБЛОЮ СТО РОКІВ ТОМУ ДІВЧИНКОЮ (ФОТО)

Найбільше, що приваблює туристів в ці місця – кришталево-чиста вода Світязя та Пісочного. Люди називають їх «Блакитні очі Волині». Більше того, вода цих озер вже давно досліджена, і відомо, що вона володіє оздоровчими властивостями, завдяки гідрокарбонатно-натриевому змістом з невеликою мінералізацією. Це одна з причин чому сюди приїжджають маси туристів.

А ще в складі озера є срібло і гліцерин. Таке поєднання сприяє швидкому загоєнню ран, так що якщо ви раптом випадково поранитися, тепер ви знаєте, де знаходиться «жива» вода. Представниці жіночої статі зможуть вдосталь насолодитися м’якою шкірою після таких приємних купань, абсолютно без додаткових зволожуючих засобів. Ще на озері Світязь є цілющі грязі. Ефект від їх дії ви зможете так само випробувати на собі.

Саме на Шацьких озерах ви зможете відпочити від набридливої міської суєти і спеки, оскільки місцевість славиться сприятливими кліматичними умовами. Влітку температура повітря не опускається нижче 18-20 градусів. Найтепліший місяць – липень, саме теплий, а не гарячий. Завдяки хорошій вентиляції місцевості і зріджені ліси тут завжди приємна прохолода, а повітря наповнене ароматом хвої, який хочеться вдихати нескінченно.

Сосни тут чергуються з березами, грабами, дубами, які підступають до самої води. В деяких місцях дерева відступають, оголюючи широку смугу прибережних пісків, які в свою чергу утворюють прекрасні пляжі, де ви зможете насолодитися купанням.

А ще тут справжній рай для рибалок. Вираз «тут риби греблю гати» для Щацких озер дуже доречно. Лящ, окунь, щука, карась, короп, сом, в’юн, товстолобик, раки, вугор, сазан амурський і навіть, якщо пощастить, канадський сом – і це ще не весь список! Але є нюанс: рибалити дозволяється тільки в спеціально відведених місцях.

Також любителі тихого відпочинку зможуть насолодитися збором малини, ожини, чорниці, журавлини. А після дощику знайдете ще й величезна кількість грибів: лисичок, підберезників, красноголовців, маслюків, боровиков. Зі 100%-ної гарантією можна сказати, що всі ці дари природи екологічно чисті.

Дуже примітно, що на озері Світязь є маленький мальовничий острів. Деякі його називають Островом закоханих. Але раніше називали островом Космонавтів – у радянські часи тут розташовувалася база відпочинку радянських космонавтів.

Обов’язково відвідайте цей чудовий край. Шацькі озера мають перед багатьма іншими місцями відпочинку велика перевага, завдяки чистоті води, навколишнього екології, наявності хвойних лісів і відсутності великих забруднюючих джерел.

Так як Шацькі озера знаходяться в північно-західній частині України, в безпосередній близькості від кордону Польщі та Білорусі, то до озера Світязь найзручніше їхати через місто Ковель. З Ковеля до Шацька постійно ходять маршрутки, автобуси і приватний транспорт. Також можна добратися з Луцька. Приємного відпочинку!

Джерело.

Related Post

facebook