fbpx
Україна
Українським авіакомпаніям доведеться міняти політику роботи через Ryanair – експерти

В Україні в 2016 році працювали 19 вітчизняних авіакомпаній. За рік вони наростили пасажиропотоки на 31%. Найбільша з них – МАУ в 2016 отримала приріст пасажирів в 25%. Прихід на український ринок Ryanair відкриває як ризики, так і можливі вигоди для вже працюючих в країні авіакомпаній, відзначають експерти.

За словами гендиректора латвійської консалтингової компанії Friendly Avia Support Олександра Ланецького, спочатку авіакомпанії в Україні розгорнуть цінову війну, щоб конкурувати з ірландським лоукостером, але вона їх тільки виснажить і це буде неправильна стратегія.

“Українські авіакомпанії не зможуть конкурувати з таким гігантом як Ryanair, якщо будуть намагатися знижувати ціни на авіаквитки. Це те ж саме, що поставити дитину на один ринг з Кличком. Їм потрібно буде переглянути свою політику”, – розповів Ланецкий.

За його словами, якщо Ryanair буде співпрацювати з МАУ, як про це заявив під час прес-конференції комерційний директор лоукостера Девід О’Брайан, – це стане можливістю для української авіакомпанії.

Передбачається, що на сайті лоукостера продаватимуть квитки МАУ. До того ж, Міжнародні авіалінії України можуть отримати вигоду від роботи Ryanair в країні і стати транзитним перевізником пасажирів з Білорусі, Грузії, Казахстану, Молдови та інших країн, які в Києві чи у Львові будуть пересідати на лоукостер.

Анонсована мережу польотів Ryanair майже не збігається з тими напрямками, куди літають українські перевізники. Перетин є тільки для Лондона, Варшави і Берліна. У Нідерландах МАУ вже літає в Амстердам, а лоукостер пропонує Ейндховен, який не так далеко. Це створюватиме конкуренцію і знижуватиме вартість квитків.

Читайте також: У КИЄВІ ВРЯТУВАЛИ БАБУСЮ, ЯКА ЗАСТРЯГЛА В ВІКОННІЙ РЕШІТЦІ

“З тієї мережі польотів, які були озвучені, потенційна конкуренція можлива на лініях в Лондон, Стокгольм і Ейнтховен/Амстердам, куди літають наші авіакомпанії. Ryanair оголосив польоти в Ейндховен, а Нідерланди – країна маленька, Амстердам зовсім поруч – всього в 125 км або годині їзди на автомобілі. МАУ просто буде пропонувати більше тарифів за низькими цінами. Я не бачу загроз від виходу Ryanair на український ринок.”, – розповів колишній заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

Нагадаємо, Україна стала 34-ю країною в мережі рейсів Ryanair. В компанії розраховують на потік пасажирів в 510 тисяч осіб в рік, а до 2024 року – збільшити його до 200 млн.

Джерело.

facebook