fbpx
Авто
Українських водіїв змушуватимуть здавати іспит на права раз на п’ять років

Водійське посвідчення категорії В видаватимуть тільки на 15 років. Після чого доведеться знову складати іспити і отримувати нові документи. А водії вантажівок і автобусів проходитимуть цю процедуру кожні п’ять років. Такі зміни до законодавства пропонують в Міністерстві внутрішніх справ.

Щоб отримати водійські права, потрібно пройти курс теоретичних та практичних занять, медичний огляд, здати іспити і оплатити пластик. Зараз права видають на 30 років. Втім, незабаром міняти їх треба буде значно частіше.

Посвідчення водія дає право на керування транспортом протягом 30 років з дати його отримання. За вимогами Директиви, нормами будуть встановлені нові терміни від п’яти до 15 років залежно від категорії транспорту. Те, що водійське посвідчення доведеться міняти кожні п’ять або 15 років, більшість водіїв, звичайно, обурює.

Читайте також: СКАНДАЛЬНУ ЧЕРКАСЬКУ ВЧИТЕЛЬКУ – “ЛЮБИТЕЛЬКУ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ” – ЗВІЛЬНИЛИ

– Я ось за кермом вже 30 з гаком років і почуваюся нормально, їжджу нормально, а зараз візьмуть і скоротять мені права мої.

– Я не місцевий, у мене не українські права. Я з Ізраїлю.

У більшості розвинених країн світу права дійсно видають на короткий термін. Найчастіше на 10 років. Щоб оновити документ, там потрібно тільки пройти медогляд, а не перескладати іспит, як пропонують у нас.

Однак українські чиновники – непохитні. Водіям категорій С і D – вантажівок і автобусів – права треба буде заново отримувати кожні п’ять років. Категорії В – тобто легковиків – 15 кожні.

“Іспити класичні, як і зараз: теорія плюс практика, підтвердження теоретичних знань і практичних навичок. Нічого не змінюється, тільки раз на 15 років потрібно буде це відновлювати”, – уточнив Владислав Криклій, начальник сервісних центрів.

Але ті, хто вже отримав права, новаціями можуть не турбуватися. Оскільки закон не має зворотної сили, їх права діятимуть до кінця нині встановленого терміну.

Оновлювати знання доведеться тим, хто отримає права після нововведень.

Читайте також: ЯК ЗМІНЮВАЛИСЯ ТЕЛЕВІЗОРИ ЗА 80 РОКІВ

Джерело.

facebook