fbpx
Україна
Український офіцер-зрадник очолив Балтійський флот Росії

В Україні Сергію Єлисєєву пред’явлені звинувачення у дезертирстві, державній зраді і ще за чотирма статтями.

Тимчасово Балтійським флотом ВМФ Росії командує український дезертир віце-адмірал Сергій Єлісєєв, який колись обіймав посаду заступника командувача. Він зайняв місце відправленого у відставку віце-адмірала Віктора Кравчука.

Як повідомляє “Фонтанка” посилаючись на свої джерела, Сергій Єлісєєв став єдиним полководцем, якого не торкнулася влаштована міністром оборони Сергієм Шойгу кадрова “чистка” на Балтфлоті.

Важливо відзначити, що до служби в російських Збройних силах він був заступником головнокомандувача Військово-морськими силами Збройних сил України. У липні 2014 року він утік до Росії, змінивши місце служби.

За даними порталу, це перший випадок, коли вищу командну посаду в російських збройних силах де-факто займає колишній український офіцер.

В Україні Сергію Єлисєєву пред’явлено звинувачення у дезертирстві, державній зраді, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, сприянні діяльності терористичної організації, веденні агресивної війни.

Нагадаємо, 27 квітня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Головної військової прокуратури України, яка просила дозвіл на затримання командувача Чорноморським Флотом Російської Федерації Олександра Вітко.

Як відомо, 18 квітня Вітко було оголошено підозру у скоєнні ряду тяжких злочинів проти України і вручена повістка про явку до слідчого органу 25 квітня. Віце-адмірал на допит не з’явився, тому прокуратура звернулася до суду з клопотанням про надання дозволу на його затримання.

26 квітня у зв’язку з тим що Вітко переховується від органів слідства, постановою прокурора оголошено розшук підозрюваного, проведення якого доручено Департаменту карного розшуку Національної поліції України.

Джерело