fbpx
Суспільство
Українців хочуть штрафувати за неправильне використання квартир

Депутати Верховної Ради Артур Герасимов, Дмитро Андрієвський, Андрій Шинькович, Юрій Левченко і Олександр Кодола пропонують парламенту ввести штраф за використання квартир в житлових будинках не за призначенням.

Як пише dnepr.info, про це йдеться в проекті постанови №6424, зареєстрованому в Раді.

У законопроекті передбачено посилення відповідальності за використання не за призначенням квартир в багатоквартирних житлових будинках, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання.

Таке порушення тягне за собою накладення штрафу від 2 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-51 тисяч гривень). У разі повторного стягнення за таке ж порушення сума штрафу становитиме від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (51-85 тисяч гривень).

У законопроекті зазначено, що використання квартир в багатоквартирних житлових будинках для здійснення господарської діяльності (без використання найманої праці) дозволено тільки особам, які є їх власниками або місце проживання яких зареєстровано в даній квартирі, за умови, що така діяльність не порушує прав та інтересів інших власників приміщень будинку і не суперечить встановленим правилам користування житловими приміщеннями.

У перехідних положеннях документа сказано, що дія цього Закону поширюється виключно на багатоквартирні житлові будинки заввишки в 16 і більше поверхів.

Читайте також: НЕ ВПУСТИЛИ — СЛАВА БОГУ! – ПРИТУЛА ПРО САМОЙЛОВУ

Використання нежитлових приміщень, розташованих в цокольному, на першому, другому і верхньому поверхах багатоквартирного житлового будинку як офісів не забороняється.

Також вказано, що дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Джерело.

facebook