fbpx
Світ
Українцям порадили найкраще місце для спостережень за серпневим зорепадом

Ентузіасти вже облюбували київську обсерваторію, однак є місця значно кращі.

До Землі впритул наблизилися персеїди – відсьогодні і до суботи в темному небі можна буде побачити тисячі спалахів.

Серпневі метеори вважаються найвидовищнішими, а цьогоріч вони будуть іще яскравішими завдяки впливу Юпітера, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Астроном Олександр Велесь щоночі спостерігає за космосом у телескоп. За своє життя він побачив уже тисячі метеорів, але бажання загадав тільки одне. “Щоб я жив двісті років. Через 160 років перевірю і скажу, чи виповнилося”, – каже він.

І додає, що на зорі краще дивитися неозброєним оком. В астрономічній обсерваторії на околиці столиці збираються десятки полювальників на зорі.

У нашій галактиці зірок кількасот мільярдів. Тому зорепад – не таке вже й унікальне явище. Питання в його масштабах.

Метеори лишають довгі вогняні сліди. Під час серпневого зорепаду спалахи з’являються один за одним у різних куточках неба. “Це неймовірна річ, неймовірні враження, коли зоря перетинає все небо.

У вас є час, щоб загадати будь-яке бажання – навіть дуже і дуже велике”, – кажуть любителі споглядати нічне небо.

Персеїди – насправді ніякі не зорі, а дрібні шматки космічного пилу, які спалахують в атмосфері Землі. Їх появою ми завдячуємо кометі з довгою назвою Свіфта-Туттля. Раз на 140 років вона наближається до нашої планети і залишає по собі довгий шлейф космічного сміття.

Земля пролітає крізь нього щосерпня на радість усім, хто вірить у здійснення бажань. Щоби побачити Персеїди вже сьогодні – достатньо дочекатися цілковитої темряви та від’їхати якнайдалі від міських вогнів.

Читайте також:У США ВПЕРШЕ ДОЗВОЛИЛИ ПРИВАТНИЙ ПОЛІТ НА МІСЯЦЬ

Джерело.