fbpx
Здоров'я
Українцям радять утриматися від вживання свинини в їжу

У двох областях виявили африканську чуму.

В Україні зареєстровано чотири спалахи захворювання африканською чумою свиней (АЧС): три в Одеській і один у Чернігівській областях. Через це було знищено більше сотні свиней, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

В Одеській області зафіксовано спалах у с. Осички Савранського району. Там сформували групу з вилучення свиней за участю співробітників ДСНС, райдержадміністрації та спеціалістів ветеринарної медицини.

У селі Шляхове Балтського району Одеської області через спалах АЧС вилучили і знищили 24 свині. Для того щоб локалізувати і ліквідувати спалах АЧС, провели засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Балтській райдержадміністрації.

На території Баранівської сільської ради Іванівського району Одеської області вилучили та знищили ще 97 свиней через захворювання АЧС. На аналогічному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії обговорювали вжиття заходів проти хвороби свиней.

Читайте також: Увага! Українців попередили про триденний шторм

У приватному секторі с. Бакаївка Ічнянського району Чернігівської області працюють групи з вилучення свиней. На даний момент знищили три тварини. У Чернігівській області провели засідання, на якому затвердили план заходів щодо профілактики, попередження розповсюдження та ліквідації захворювання африканської чуми свиней.

Наголошується, що у всіх селах, де зареєстрована АЧС, працюють стаціонарні карантинно-міліцейські пости, там проводять дезінфекцію транспорту. У зонах спостереження та нагляду ведуть моніторинг фізіологічного стану тварин. Торгівля живими свинями, м’ясом та іншими продуктами на місцевих базарах заборонена.

Експерти радять утриматися від вживання в їжу свинини.

Джерело

 

facebook