fbpx
Здоров'я
У чому користь жирних кислот Омега-3

Про користь та шкоду біологічно-активних добавок у раціоні не говорить хіба що лінивий. Деякі фахівці радять обов’язково включати їх у свій раціон, інші – не заморочуватись і збалансувати харчування. Але, коли розмова заходить про Омега-3, практично усі вважають її справжньою панацеєю від багатьох хвороб.

У дитинстві багатьох із нас “тероризували” риб’ячим жиром, смак і запах якого викликав паніку. Маркетинг тоді працював не так потужно, як зараз, але матусі та бабусі знали про користь цих “ліків” для молодого організму.

Наука не стоїть на місці і сьогодні на зміну звичайному риб’ячому жиру нам пропонують Омега-3.

Сучасні дослідження підтверджують, що такі “хвороби цивілізації” як ожиріння, діабет, онкологія – це наслідок неадекватного співвідношення між Омега-3 та Омега-6 поліненасиченими кислотами.

Читайте також: Український аеропорт потрапив до Топ-10 найгірших у світі

Що таке Омега-3 і чому вона така важлива для людини

Омега-3 – це загальна назва ряду омега-3-поліненасичених жирних кислот. Організм людини не виробляє Омега-3 самотужки, вона надходить тільки з продуктами харчування.

Роль Омеги-3 в здоров’ї та красі важко переоцінити. Це міцність наших судин, здоров’я серця, безперебійна робота головного мозку, пружність шкіри та відсутність такого недоліку, як акне.

Омега-3 зменшує запальні процеси в організмі, зміцнює імунітет, виводить “поганий” холестерин та вільні радикали, підвищує рівень “хорошого” холестерину, є профілактикою онкологічних захворювань та має ще цілу низку приємних “побічних” ефектів.

У яких продуктах міститься Омега-3

ЕПК (ейкозапентаєнова кислота), ДГК (докозагексаєнова кислота) та АЛК (альфа-лінолева кислота) – три види Омега-3, про які ви маєте знати.

Перші дві кислоти найбільш цінні для людського організму, але їх можна знайти лише у продуктах тваринного походження. Риба жирних сортів (лосось, скумбрія, форель, оселедець), органічне м’ясо – це все смачні джерела ЕПК та ДГК.

Неочікувано, але факт – ними багаті лише ті представники фауни, які виросли на вільному випасі, плавали у диких умовах або наближених до них.

Ось на що варто звернути увагу при виборі харчової добавки:

– виробник – важливо, щоб потужності компанії знаходились саме в тому місці, де вдосталь сировини;

– форма випуску – краще віддати перевагу варіанту в капсулах, адже желатинова оболонка захищає цінну кислоту від контакту з повітрям та процесу окислення;

– склад – в капсулі повинна міститись власне Омега-3, вітамін Е. Може бути смак, щоб заохотити до прийому дітей.

– частка Омега-3 (ЕПА+ДГА) повинна бути не менше 50% від загальної маси капсули.

Є два способи прийому кислоти, з яких ви можете обрати найбільш зручний. Найпростіше прийняти одну капсулу Омега-3 і з почуттям виконаного обов’язку починати свій день.

Однак, засвоєння цієї поліненасиченої кислоти схоже до вітаміну С. Добре, якщо вона буде надходити в організм через певні проміжки часу. Тому, якщо є така можливість і бажання, обирайте капсули з нижчим дозуванням і приймайте 2-3 рази впродовж дня.

Зараз на ринку можна знайти комплекси, в які додають і 6-9-ненасичені жирні кислоти. Здається, що чим більше, тим краще. Але не в цьому випадку. Надавайте перевагу саме чистій Омега-3. Зазвичай, в нашому раціоні вдосталь 6 і 9. А от їх надлишок, за останніми даними, викликає запальні процеси в організмі.

Норма Омеги-3 на день

Щодо рекомендованої добової кількості Омега-3 дані вчених різняться. Найчастіше використовується норма, яку запропонувала Американська Асоціація Серця. Вона радить, у якості профілактики, включати 1 г/день. І робити це потрібно на постійній основі, адже сучасна людина має доволі “бідний” на поживні речовини раціон, пише 24tv.ua.

facebook