fbpx
Суспільство
В Одеській області через вірус на лікарняних ліжках опинилися два десятки людей

У центрі соціально-психологічної реабілітації дітей в Білгороді-Дністровському зафіксували спалах гепатиту А. Через вірус на лікарняних ліжках опинилися два десятка людей, більшість з яких – діти.

У центрі реабілітації від коментарів утримуються і рекомендують звертатися в районну адміністрацію. Там, в свою чергу, пояснюють, що у трьох дітей діагноз вже підтвердився, ще три маленьких пацієнта чекають результати аналізів

Під наглядом лікарів перебувають також 15 вихованців і співробітників центру, які часто спілкувалися з хворими.

“У притулку зараз введений карантин. Ми вже виділили гроші на покупку імуноглобуліну, але поки не знайшли потрібних препаратів”, – розповів “Сегодня” головний спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій Білгород-Дністровської РДА Михайло Лаврик .

Тим часом обласна влада закликають не панікувати. “Це не екстраординарна ситуація і не епідемія. Локалізувати спалахи періодично виникають в установах з колективним харчуванням, – заявив глава департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА В’ячеслав Полясний.

Зараз фахівці стежать за станом здоров’я тих, хто контактував з пацієнтами, а головне управління Госпродпотребслужби в Одеській області вивчає причини появи і поширення інфекційної хвороби “.

Причинами спалаху зацікавилися і правоохоронці. Як розповіли нам в прес-службі прокуратури Одеської області, Білгород-Дністровський відділ поліції вже почав виробництво за статтею про порушення санітарних правил і норм.

Спостереження та ускладнення

Медики заспокоюють: в більшості випадків гепатит А проходить безслідно і не переходить у хронічні форми, але спостереження фахівця все одно необхідно.

“Перебіг гепатиту А зовсім непередбачувано, і бувають ускладнення. При тяжкому перебігу захворювання йде масивний розпад клітин печінки під впливом вірусу. Це дуже підступна хвороба”, – розповіла лікар-гастроентеролог Ольга Іванова.

У народі з-за специфічного способу поширення гепатит А називають “хворобою брудних рук”. “Гепатит А передається головним чином фекально-оральним шляхом.

Це відбувається при споживанні неінфікованою людиною харчових продуктів або води, в які потрапив вірус”, – повідомляє інформаційний бюлетень Всесвітньої організації охорони здоров’я. Для профілактики захворювання організація радить поліпшувати санітарні умови і проводити вакцинацію.

Читайте також: ЛІТНІЙ «СЮРПРИЗ»: КОЛИ І ЧОМУ ЗЛЕТИТЬ ОРЕНДА КВАРТИР ТА ЯКІ Є ВАРІАНТИ НА РИНКУ