fbpx
Україна
В Україні масово грабують віп-будинки

В Україні стрімко зростає кількість крадіжок з квартир та будинків, особливо елітних. Так, за даними МВС, за 2016 рік було на третину пограбувань більше, ніж в 2015-му: якщо в позаминулому році зареєстровано трохи більше 22 тис. випадків, то в 2016-му – майже 30 тис. квартир і будинків обчистили злодії.

На такому тлі все частіше під приціл домушників потрапляють елітні квартири і будинки. Якщо в минулі роки спроб проникнути в таке житло були одиниці, то зараз вони обчислюються десятками. Трапляється й таке, що на рахунку однієї банди може бути від 5 до 40 випадків крадіжок зі зломами. Наприклад, в минулому році поліція Дніпропетровської області відрапортувала, що в Кривому Розі була спіймана банда, яка за 4 роки обікрала більше 40 елітних будинків.

Всього ж за минулий рік поліція охорони затримала більше 6200 злодіїв, які здійснювали замах і на елітне, і на звичайне житло. “Що стосується елітного житла, то за останні роки фіксуються не тільки крадіжки, а й розбійні напади з метою пограбування, – розповів “Сегодня” глава департаменту поліції охорони Сергій Будник. – На жаль, є жертви – господарі будинків або працівники. Наприклад, в селищі Гореничі під Києвом був факт вбивства господаря будинку, а потім – пограбування житла. Був випадок і в Конча-Заспі: охорону і покоївку зв’язали, будинок пограбували і прихопили з собою автомобіль. Були факти і в Васильківському районі, і в інших областях”.

РОЗКЛАД І КАРАТЕ. За словами Будника, злочинці ретельно готуються до нападу: вивчають графіки господарів і охорони, але проколюються на дрібницях. “Лише в одному будинку, про які я розповів, була тривожна кнопка для виклику поліції охорони, тобто наших бійців. І її натиснули самі злочинці! Справа в тому, що коли вони пробували відкрити автоматичні ворота і втекти з місця злочину, то натискали все поспіль кнопки. Наші бійці оперативно приїхали по тривозі. У всіх інших випадках були кнопки виклику приватної охорони”. І уточнює, що при наявності сигналізації в житло, у злодіїв практично немає шансів втекти – наряд приїжджає протягом 3-10 хвилин. До цього Будник додає, що їх бійці, крім іншого, вдосконалюють навички карате, щоб дати відсіч агресивному квартирному злодієві.

Читайте також: ЗАКОН ПРО МОВУ – ЦЕ УДАР В СПИНУ З БОКУ КИЄВА

ЗБРОЯ. За даними поліцейських, нинішні банди озброєні до зубів. Як правило, вони складаються мінімум з трьох осіб, і в їх арсеналі вже далеко не фомки (міні-лом для розтину дверей), відмички та пістолети. “На жаль, у деяких таких злочинців на озброєнні є навіть гранатомети, – каже Будник. – Нещодавно в Харківській області була спроба проникнення в житло, де грабіжники вистрілили з такої зброї. Намагаються зупиняти пострілами з гранатометів і інкасаторські авто. Іншими словами, дає про взнаки війна на сході країни”.

Дбають про охорону і сучасні забудовники: “Все більшою популярністю стали користуватися системи охорони, які не пускають стороннього навіть на поверх багатоповерхового будинку. Система програмується так, що ліфт у будинку може зупинятися на всіх поверхах, крім вашого (мешканці виходять на поверх вище або нижче . – Авт.), а вхід на поверх, сходову клітку обладнаний дверима, ключі від якої є тільки у мешканців цього поверху або клітини. Ціна такої системи – 2 тис. грн на весь поверх”.

Хай-тек і “кавказці”

У Нацполіції нам розповіли про новинки в сфері охорони житла, які можуть з’явитися вже в найближчій перспективі. “Є пристрої, які розроблені за побажаннями замовників і в якійсь мірі є аналогією “розумного будинку”, – говорить Сергій Кифорук з департаменту поліції охорони. – Є сервіс, який зараз доопрацьовується. Це спеціальний сповіщувач, який знаходиться в квартирі і збирає інформацію з датчиків, які розміщені в інших кімнатах, на вікнах і дверях. Якщо один з датчиків спрацьовує, то сповіщувач передає сигнал на пульт . Але можна зробити і так, щоб сигнал надходив і на смартфон власника житла. Крім того, в перспективі і сервіс, що дозволяє за допомогою смартфона відключати сигналізацію в будинку, а потім знову включити її. Це дозволить батькам, відкривати дитині-школяру двері в будинок, не довіряючи їй код доступу. Дитина дзвонить батькам, які, наприклад, на роботі – ті дистанційно відключають сигналізацію за допомогою смартфона, а після того як дитя увійшло в квартиру, знову включають її”. Але, поряд з хай-тек-нововведеннями, експерти кажуть, що гарною підмогою в охороні житла залишаються собаки, особливо охоронних порід. “Попит на службових псів стабільний вже декілька років, наприклад на кавказьких вівчарок”, – сказали нам в Кінологічному союзі України.

Читайте також: КУРС ВАЛЮТ НА 25 СІЧНЯ. ДОЛАР ПРОДОВЖУЄ ДЕШЕВШАТИ

Джерело.

facebook