fbpx
Економіка
В Україні падають ціни на фрукти, а найнеобхідніша їжа дорожчає

В Україні імпортні овочі та фрукти в грудні продають дешевше, ніж в минулому році. Мандарини – на 5-7 грн дорожчі за вітчизняні яблука. До того ж ціни на тепличні помідори з огірками “кусаються” не так боляче, як зазвичай взимку.

Експерти пояснюють, що причиною падіння цін несподівано стала торгова політика Росії – РФ заборонила ввезення турецьких овочів і фруктів. При цьому обсяги турецького імпорту Росії в десять разів вищі, ніж в Україні. Таким чином, турецький урожай, зокрема, мандарини просто завалили ринки України і ціни поповзли вниз.

Однак є і погані новини. Найнеобхідніші продукти дорожчають. Ціна на молоко наполегливо зростають – літр найдешевшого коштує 10,5 грн. Слідом за молоком дорожчають сир і сметана – ціни ці продукти за місяць піднялися мінімум на гривню. Молочники пояснюють: молока мало, тому що на зиму корів тільки запліднюють. Плюс на тлі світового дефіциту різко виріс попит на українське молоко за кордоном. Експерти кажуть, що це не межа і ціни будуть далі повзти вгору.

При цьому яйця, які раніше побили цінові рекорди, подешевшали на 2 грн. Причина – на Херсонщині у домашньої птиці виявили пташиний грип, що це вже відбилося на всьому українському експорті і яйць, і курятини. Тобто більше залишається на внутрішньому ринку. Також з’являються нові виробники, пропозиція зростає, пояснив аграрний експерт Денис Марчук. Тому, за його словами, ціни на яйця падають.

Читайте також: У КРИМУ ЦІНИ РВУТЬСЯ В НЕБО

Джерело.

Related Post

facebook