fbpx
Україна
В Україні різко зміниться погода: йдуть дощі і похолодання

Українців на цьому тижні чекає прохолодна і дощова погода. У вівторок грозові дощі очікуються тільки в Рівненській і Волинській області, а в п’ятницю – по всій території країни.

У першій половині тижня відносно тепла погода буде на заході, а прохолода чекає жителів сходу, а в другій половині тижня – навпаки.

Сайт “Сегодня” з’ясував, яку погоду чекати українцям на цьому тижні.

Прогноз погоди на тиждень

У вівторок, 23 травня, невеликі дощі очікуються в Рівненській і Волинській областях . На решті території – мінлива хмарність. Стовпчик термометра на всій території заходу буде коливатися в межах 20-23 градусів тепла.

Щодо холодна погода, згідно з прогнозом синоптиків, в цей день буде на сході країни – тут повітря прогріється всього до 15-17 градусів. У центрі, на півночі і півдні – від 19 до 23.

24 травня територію Україну накриє грозовий циклон. Сильні дощі з грозами пройдуть на півночі, заході і в центрі країни (крім Кіровоградської та Дніпропетровської областей).

При цьому похолодання в цей день не очікується – стовпчик термометра коливатиметься в межах 19-22 градусів на заході, 19-21 градуса – на півночі і півдні, 20-23 градусів – в центрі України. На сході повітря вдень прогріється до 17-19 градусів.

25 травня на заході очікується значне похолодання – вдень стовпчик термометра коливатиметься в межах 15-18 градусів. У той же час на сході синоптики прогнозують потепління до 19-21 градуса.

У центрі і на півночі – 18-20 градусів вище нуля, а на півдні країни – до 21 градуса тепла вдень. У Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській та Харківській областях очікується мінлива хмарність, на решті території – грозові дощі.

Грозовий циклон повністю накриє території України 26 травня. При цьому очікується значне похолодання. У центрі і на півночі – 16-18 градусів, на заході – від 15 до 17. Щодо теплу погоду Укргідрометцентр прогнозує в цей день на півдні і сході – від 19 до 21 градуса тепла вдень.

Читайте також: ПОЛЬЩА ОБМЕЖИТЬ В’ЇЗД В УКРАЇНУ АВТОМОБІЛІВ З ІНОЗЕМНОЮ РЕЄСТРАЦІЄЮ

Народний прогноз погоди

Працювати 23 травня на землі не прийнято, оскільки земля повинна відпочивати, повідомляє портал ” Синоптик “. У цей день українці ходили по лісах і галявинах, збирали різні трави.

Вважалося, що вони мають особливу цілющу силу. Наші пращури помітили, що холодний дні 23 травня віщує хороший врожай зернових культур.

24 травня відзначається день пам’яті святих рівноапостольних Мефодія і його брата Кирила, священномученика Мокія. У цей день можна визначити погоду на все літа. Якщо мокро – все літо буде мокрим, і навпаки.

“Коль багряний схід, а вдень дощ – літо мокре і грозове прийде”. Якщо підземний туман з’являвся ввечері і розходився до сходу сонця, чекали негоди.

25 травня вшановується пам’ять святителя Єпіфанія, архієпископа Кіпрського. Єпіфаній відомий як видатний церковний учитель і чудотворець.

За старих часів примітили, якщо на Єпіфана ранок в “червоному жупані” (червоне небо під час сходу сонця), то літо буде сухим, віщував пожежі .

26 травня відзначається день пам’яті мучениці Лукерьі- Комарніца. Хоча асоціація з цими комахами у нас не зовсім приємна, вони віщували влітку ягідне достаток.

За старих часів говорили: “Багато комарів – готуй по ягоди коробів, багато мошок – готуй по гриби лукошек”. Якщо в цей день ластівки літають низько, незабаром слід чекати дощу.

27 травня відзначається день пам’яті святого мученика Ісидора. У колишні часи цього дня очікували, як закінчення будь-яких холодів: “На Сидора відійдуть усі сивери (холоду)”.

Але якщо день все ж був холодним, то варто було очікувати такого ж літа: “На Сидора сиверко (північний вітер), і все літо таке”. В день Ісидора прилітають стрижі і ластівки, приносять тепло.

28 травня відзначається день пам’яті Пахомія Великого, який мав дар чудотворця і зцілення від хвороб. У народі це день називали Пахомієм теплим, або Пахомов Бокогреем: “Прийшов Пахом – запахло теплом”. Як правило, цей день завжди бував теплим і вказував на те, що літо теж буде теплим.

facebook