fbpx
Економіка
В Україні субсидії замінюють “енергетичними картками”

Уряд України запускає пілотний проект з використанням електронних «енергетичних карток» замість звичайної процедури надання субсидій населенню. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час виступу на круглому столі з енергоефективності, передає УНІАН.

Нова ініціатива повинна дозволити провести монетизацію субсидій, щоб стимулювати населення знижувати споживання енергії, очікують в уряді.

«Зараз в певному місті запускається пілотний проект з монетизації субсидій, які отримує населення на енергоносії, суть якого полягає у використанні електронних« енергетичних карток », – сказав Насалик, не уточнивши при цьому, про яке саме місто йдеться.

Також міністр роз’яснив принцип використання таких карток.

«На картці” Ощадбанку ” знаходиться вся субсидія, людина може розраховуватися цією карткою тільки за ті послуги, які надаються по теплу, інших комунальних послугах, в загальному по тому, що покриває субсидія. Під кінець опалювального сезону гроші, які залишилися на картці, людина зможе монетизувати: зняти готівкою і використовувати на свій розсуд », – сказав міністр.

При цьому Насалик підкреслив, що дуже важливо підтримати даний проект.

«Бажано, щоб люди використовували ці гроші, наприклад, для того, щоб поставити пластикові вікна. У будь-якому випадку цей пілотний проект слід підтримати. Проект вже підтримав міністр соціальної політики Андрій Рева, зараз йде обговорення з віце-прем’єр-міністром і міністром ЖКГ Геннадієм Зубко », – зазначив Насалик.

 

Джерело