fbpx
Події
В Україні знання студентів-медиків перевірять за тестами міжнародного зразка

До екзамену додадуть 50 тестових запитань, що стосуватимуться невідкладної допомоги.

У Міністерстві охорони здоров’я замислились, чи відповідає українська медична освіта світовим стандартам, і вирішили перевірити випускників за тестами американського зразка.

У березні студенти та інтерни, які незабаром стануть педіатрами, сімейними лікарями, анестезіологами, хірургами, будуть складати ліцензійний іспит. Уперше до екзамену додадуть 50 тестових запитань міжнародного зразка. Схожий іспит складають випускники американських медичних вишів.

Запитання стосуватимуться невідкладної допомоги. Це базові знання для всіх лікарів світу незалежно від спеціальності.

Наразі рівень знань і мотивації всіх інтернів різний, а в МОЗ хочуть зрозуміти загалом по країні, які знання дають медичні виші.

У вищих школах не проти міжнародних іспитів, однак не розуміють, чому український рівень знань перевіряють тестами: програми викладання та медичні системи різні, часто протоколи лікування кардинально відрізняються.

“Якщо ти вчиш американській тест, ти вчиш американську англійську, якщо ти збираєшся складати британській тест, то ти вчиш британську англійську, те саме стосується медицини. Якщо ми будемо вимагати від нашого випускника, щоб він мав рівень американського лікаря, а платити йому зарплату пакистанського двірника, то будемо спостерігати певну невідповідність”, – заявив директор Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця Юрій Кучин.

Приблизно щодесятий випускник медичного вишу, що спочатку вчиться 6 років, а потім іще до 3 років проводить в інтернатурі, не складає звичайного українського ліцензійного іспиту, у медиків він називається “Крок”.

“Якщо вони не складають “Крок”, вони не можуть стати лікарями. Ці люди не потрапляють в систему медичної практики”, – пояснила заступник директора центру тестування при МОЗ Украї ни Марина Мруга.

Зазначимо, що результати американських тестів, які складатимуть інтерни вже в березні, не будуть впливати на кінцеву оцінку. Однак у майбутньому мають привести до змін у програмах навчання, зокрема, зробити їх більш практичними і менш загальними.

Читайте також: ПРИТЧА ПРО МАМУ…

Джерело.

facebook