fbpx
Суспільство
В Україну йдуть похолодання і снігопади: прогноз погоди

Осадки пройдуть на всій території країни, крім південних областей. При цьому температура повітря буде коливатися в межах двох-чотирьох градусів нуля.

З півночі на захід України найближчим часом пройде циклон, зазначають синоптики. У більшості областей пройдуть сильні снігопади, очікується штормовий вітер. Опади йтимуть в Україні як мінімум до початку наступного тижня. Сайт “Сегодня.иа” з’ясував, яку погоду чекати українцям у найближчий тиждень.

Прогноз погоди

На вихідних в Україні очікується незначне потепління. Так, температура повітря опуститься до 4 градусів морозу, на заході стовпчик термометра коливатиметься між позначками від нуля до двох градусів морозу. Снігопади очікуються на всій території країни, крім Одеської і Миколаївської областей.

pogoda

Так, 3 грудня температура повітря буде коливатися в межах двох-чотирьох градусів морозу на всій території країни, крім Одеської і Миколаївської областей (тут повітря прогріється від одного до трьох градусів тепла). У Закарпатській області температура повітря вдень підніметься до трьох градусів тепла.

04_02

У неділю на півдні країни температура повітря буде коливатися в межах двох-чотирьох градусів вище нуля. На решті території України – від двох до чотирьох градусів морозу. У південних областях очікується мінлива хмарність, у центрі, на сході, півночі і заході – невеликий сніг.

5 грудня прогнозуються морози до семи градусів нижче нуля, сніг очікується лише в Чернігівській і Сумській областях.

pogoda-2

Народний прогноз погоди

3 грудня вшановується пам’ять святителя Прокла. Особливою проблемою у минулі часи були дороги, оскільки суха осіння погода уже закінчилась, а санний шлях ще не налагодився, говорили: “Матінка-зима ще снігом дороги не припекла”, “Не чекай у цей день від дороги пуття”. По погоді 3 грудня наші пращури судили про погоду на 3 червня — якщо піде сніг, то через півроку бути дощу.

4 грудня відзначається свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Колись цей день називали “воротами зими” і говорили: “Введення прийшло — зиму привело”. Погода цього дня може бути дуже мінливою: і морозною, і теплою. Наші пращури примітили, якщо на Введення похолодає, то зима буде суворою. Якщо сніг випадає до Введення, то він може розтанути, якщо після — то не розтане до весни.

5 грудня вшановується пам’ять святого Прокопа. На цей день в народі існувало багато приказок, і пов’язані вони були зі становленням санного шляху: “Прокіп по снігу ступає — дорогу копає”, “Прийшов Прокіп — розрив замет”, “Прокіп дорогу прокопає, а Катерина (7 грудня) укатає”. В цей день заглядали і в пташині гнізда: якщо в них багато пуху, сухої трави і соломи — пернаті передчувають холодну зиму.

6 грудня вшановується пам’ять благовірного князя Олександра Невського і святителя Митрофана. Наші пращури звернули увагу на те, що якщо 6 грудня моросить сніг і приходить вітер з півночі, то через півроку — 6 червня — мороситиме дощ і дутиме північний вітер. У цей час селяни святкували становлення санного шляху по снігу і по льоду.

Читайте також: ІНЦИДЕНТ НА УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОМУ КОРДОНІ

Джерело.

Related Post

facebook