fbpx
Суспільство
Вчені назвали три головні секрети довголіття

Секрет довголіття криється не тільки в правильному харчуванні, а й інших факторах, що впливають на те, як старіє людський організм.

Нью-йоркський психіатр Джулія Самтон проаналізувала результати різних досліджень вчених на тему щасливого старіння і збільшення тривалості життя, і прийшла до висновку, що найбільш сильний вплив на довголіття надає здорова дієта, регулярні фізичні вправи і оптимістичне ставлення до життя.

Так, результати наукових досліджень дозволили встановити, що на тривалість життя впливає харчування. Зокрема, з’ясувалося, що середземноморська дієта збільшує тривалість життя, а також покращує серцево-судинну систему і позитивно впливає на неврологічне здоров’я.

Крім того, в ході одного з досліджень також з’ясувалося, що середземноморська дієта, в основі якої – свіжі фрукти, овочі, риба і птиця, цільнозернові продукти, бобові та оливкова олія, позитивно впливає на стан здоров’я людини у віці “за 70”, покращуючи пам’ять і здатність раціонально і чітко мислити.

У той же час Джулія Самтон наполягає, що крім дієти, серед ключових факторів довголіття і щасливої старості також – регулярна фізична активність і турбота про своє психічне здоров’я, медитація і оптимізм.

Читайте також: ЯК ПОЗБУТИСЯ ЗМОРШОК: ТОП-10 ПОГАНИХ ЗВИЧОК, ВІД ЯКИХ СЛІД ВІДМОВИТИСЯ

“Як би важко часом не було залишатися оптимістом, збереження позитивного настрою має науково доведені переваги для здоров’я, в тому числі і довголіття”, – говорить вона.

При цьому Джулія наводить як доказ результати дослідження, яке тривало 23 роки і дозволило встановити, що ті, хто дивиться в майбутнє з оптимізмом, в старості рідше стикаються з хворобами, довше залишаються фізично активними і мають більш високий рівень щастя в порівнянні з тими, хто налаштований песимістично.

Джерело.

facebook