fbpx
Суспільство
Вчені пояснили, чому щасливі люди живуть менше

Науковці кажуть, що це відчуття може принести багато неприємностей.

За їхніми словами, щасливі і безтурботні люди живуть менше, ніж похмурі, оскільки висока ступінь щастя зводить з розуму і змушує йти на невиправданий ризик.

Вчені встановили, що щастя і навіть прагнення до нього – це погано, що це може нашкодити психіці, отруїти життя і навіть скоротити його тривалість.

Про це стверджують фахівці з Єльського університету в США, з американського Університету Денвера і з Єврейського університету в Єрусалимі, пише сайт mignews.com.

Вчені з’ясували, що люди, яких в дитинстві характеризували як радісних і безтурботних, живуть в середньому менше, ніж їх похмуріші товариші.

Переповненість відчуттям щастя – це проблема. Високий ступінь цього відчуття зводить з розуму, люди стають безпечнішими і схильними до ризику. А за ризиком, як відомо, йдуть і неприємності, які можуть вплинути на тривалість життя.

Читайте також: ЯКЩО НЕ ЛІКУВАТИ ЗАПАЛЕННЯ ПОВІК, МОЖНА ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ ВІЙ І НАВІТЬ ЗОРУ

Книги про те, як стати щасливим, теж приносять багато зла, стверджують вчені. Люди, які їх читають, починають гонитву за щастям, під час якої часто зіштовхуються з невдачами, а тому починають відчувати себе ще гірше, попереджають фахівці.

Інша проблема в тому, що відчуття щастя просто недоречне: часто його доводиться пригнічувати (наприклад, щоб не засмучувати нещасних друзів), і це приносить серйозний дискомфорт. Нарешті, якщо людина щаслива, то зменшується її вміння мислити творчо.

Науковці радять припинити хвилюватися про те, що люди повинні бути щасливі – це, дійсно, і принесе справжнє щастя.

Джерело.