fbpx
Суспільство
Вчені прогнозують cмepтeльнy спеку для людства

Три чверті населення Землі зіткнеться зі cмepтeльнo небезпечною спекою до кінця XXI століття, заявляють американські і британські вчені. Відповідне дослідження про зміну клімату опубліковано в журналі Nature Climate Change, коротко про нього повідомляє The Independent.

Оцінки вчених справедливі за умови, що викиди парникових газів в атмосферу не скоротяться. В іншому випадку зі cмepтeльнoю спекою зіткнеться близько половини населення планети. Найважче погодні умови будуть в тропічних районах планети.

На думку вчених, клімат змінюється настільки швидко, що люди навряд чи встигнуть пристосуватися до нових умов. Наразі, згідно з оцінками авторів, від спеки страждає лише третина населення планети.

Такі висновки фахівці прийшли, проаналізувавши понад 1,9 тисячі досліджень, присвячених статистикою cмepтнocтi людей, починаючи з 1980 року, через спеку.

Вона свідчить про те, що в 2010 році через гарячого повітря в Москві зaгинyли понад 10,8 тисячі осіб, в 2003-му в Парижі – 4,9 тисячі, в 1995-му в Чикаго – 740 осіб.

Нагадаємо, вчені NASA прогнозують Землі затяжні дощі. За даними дослідників, клімат в тропіках вже почав змінюватися, а це може привести до зміни загальної карти погодних умов по всій планеті.

Читайте також: ЛІКАРІ НАЗВАЛИ ОДНУ З ГОЛОВНИХ ПРИЧИН ШВИДКОГО СТАРІННЯ ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ

Джерело.