fbpx
Суспільство
Вчені з’ясували, в якому віці люди назавжди забувають своє дитинство

Згадати дитячі роки завжди приємно, але хвалитися цим може не кожен. З віком пам’ять змінюється, а тому стає складніше пригадати перші та ранні роки життя.

Чому так відбувається

Існує таке явище, як дитяча амнезія: воно виникає приблизно у віці 7 років, коли ми починаємо забувати події свого раннього дитинства.

Це необхідно для здорового функціонування пам’яті у дорослих. Справа в тому, що частина мозку, що відповідає за формування пам’яті, встановлює своєрідний “баланс для збереження”, в результаті якого людина не тільки записує нову інформацію, а й очищує пам’ять від непотрібних спогадів для подальшого процесу запису.

Оскільки події, що мали місце в дитинстві, можуть продовжувати впливати на нашу поведінку ще довго після того, як ми про них забуваємо, деякі психологи вважають, що вони напевно залишаються в нашій пам’яті. Саме тому у більшості людей завіса над спогадами піднімається в різному віці. Наприклад, деякі люди пам’ятають, що з ними було в 2 роки або в 5 років, але при цьому у багатьох не збереглося спогадів аж до віку 7-8 років.

При цьому варто бути обережним зі спогадами, так як наш розум може зловити пам’ять в пастку. У 1980-і роки Елізабет Лофтес, психолог з Каліфорнійського університету в місті Ірвайн (США), провела цікавий експеримент: вона набрала добровольців для дослідження і сама почала “підкидати” їм помилкові спогади. В результаті майже третина випробуваних попалася в розставлену пастку: деякі навіть примудрилися згадати “підкинуті” події у всіх подробицях.

Читайте також: ТЕЛЕВЕДУЧА НЕ ПОМІТИЛА, ЯК ВИЙШЛА В ЕФІР

Тому не слід довіряти всім нашим дитячим спогадам – не виключено, що ми просто представили їх за чиїмись розповідями та повірили в існування подій, які ніколи з нами не відбувалися.

Джерело.

facebook