fbpx
Лайфхаки
Вчимося говорити красиво: 6 помилок в розмові

Ми завжди намагаємося стежити за тим, що ми говоримо, але не часто помічаємо, як ми це говоримо. Помилки в розмові здійснюють навіть ті, хто вважає, що говорить відмінно і вміє спілкуватися з людьми. Ось шість найпоширеніших помилок і способи з ними впоратися, щоб прокачати своє ораторське мистецтво.

1. Слова-паразити

Днями, знаєте, ееее, було таке, коли я говорив і намагався сказати щось, і просто не міг щось сказати, тому що, нууу, я не знаю, просто нічого не приходить на розум.

Порівняйте це з: “Днями і не міг говорити, тому що нічого не приходило в голову”.

І з цим: “Минулого тижня під час розмови з потенційним клієнтом я не міг сказати і слова, тому що в голові було порожньо”.

Який приклад, на вашу думку, сильніший? Який може привернути увагу людей? Останній.

Перший приклад наповнений непотрібними словами, які тільки навіюють нудьгу на слухачів. У другому вирізані всі непотрібні слова-наповнювачі, але в третьому, самому кращому і сильному варіанті, пішли на крок далі.

Там мова доповнена потрібними подробицями, які відкривають для слухача картину того, що відбувається. Наочні мови сприймаються і запам’ятовуються набагато краще.

Є три хороших методи позбутися слів-паразитів і непотрібних «наповнювачів»:

Скачайте додаток для смартфона, запишіть свої розмови, а потім послухайте їх і проаналізуйте. Оцініть, чи можна було сказати щось коротше, чи є у вас слова-паразити, від яких потрібно позбутися?

Може бути, краще взагалі не заповнювати паузи, ніж вставляти в них невиразне мукання або звук «еее»?

Якщо у вас є друг, який погодиться допомогти вам, попросіть його записати який-небудь дратівливий звук. Коли ви в черговий раз використовуєте своє слово-паразит, один буде включати вам цей звук (наприклад, гучний гудок або ще що-небудь). Роздратування допоможе вам відучитися від слів-паразитів.

Спробуйте писати промови, якісь тексти і замітки, потім перевіряти їх і питати себе, чи можна зробити кожне речення більш коротким, образним і потужним. Звичайно, ви пишете і говорите по-різному, але, все ж, одне впливає на інше.

2. Ступенева мова

Щоб зрозуміти, що таке ступінчаста мова, краще послухати розмову , який виходить після перетворення тексту в мову.

Звичайно, в реальному діалозі мова не настільки ненормальна, але все ж кілька «рване» вимова помітно. Щоб виправити це, можна застосовувати метод «прив’язки», яка допомагає домогтися швидкої й рівною мови.

Спробуйте сказати пропозицію нижче з чітким промовлянням кожного складу і короткими проміжками між словами. Слухайте ритм вашої мови.

“Сьогодні я піду в спортзал. Мені буде добре”.

У вас вийде дуже смикає, «ступінчаста» мова, в якій дуже багато акценту робиться на окремі склади, і це – помилка.

А тепер спробуйте змішати кожне слово з іншим, щоб вийшло як би одне велике слово.

“Сьогодні-пойдув-спортзал-мнебудет-добре”.

Єдиний аргумент, який може бути проти цього способу – мова звучить недбало. Насправді, вона стає легшою для сприйняття на слух.

3. Швидкий темп мови

Навіть якщо ваша мова зазвичай не відрізняється високою швидкістю, ви все ж можете іноді несвідомо прискорюватися, наприклад, під впливом емоцій.

Однак швидкі мови чреваті тим, що половина вашої інформації не дійде до слухачів. Крім того, ви ризикуєте заплутатися в вилітають словах, і сказати щось не те. Відстежити швидкість своїй промові можна за допомогою вашої запису.

Позбутися від звички поспішати під час розмови можна так: глибоко вдихайте перед початком наступного речення і уявіть (якщо це насправді не так), що ваші слухачі дуже зацікавлені в тому, що ви говорите, і вам нікуди поспішати, вони все одно дослухають до кінця.

4. Закритий мову тіла

Багато людей знають різницю між закритим і відкритим мовою тіла, але продовжують використовувати закритий, коли треба б, навпаки, відкритися.

Відкритий мову тіла включає в себе жести, погляди і руху, які виражають дружній настрій і відкритість до взаємодії. Руки з відкритими долонями, стопи, які дивляться на співрозмовника, руки в повітрі з пальцями, зверненими до співрозмовника – все це відкритий мова тіла.

Закритий мову тіла включає в себе схрещені руки або ноги, стиснуті кулаки – все це показує напругу і навіть агресію по відношенню до співрозмовника.

У нас є природні схильності вести себе тим чи іншим чином, в залежності від ситуації. Якщо ви не згодні з кимось, тіло автоматично реагує: ви звужуєте очі, відвертає голову, схрещує руки. Коли вас розуміють, слухають і підтримують, мова тіла автоматично змінюється на відкритий.

Однак не завжди нам треба подавати співрозмовникові невербальні сигнали, іноді ситуація вимагає зворотного. Спробуйте моніторити стан свого тіла і вираз обличчя в розмові.

Зверніть увагу, схрещує ви руки під час бесіди, які м’язи обличчя напружуються під час розмови. Потренувавшись, ви зможете цим керувати.

5. Незгода

Незгода можна вважати помилкою в розмові тільки тоді, коли від згоди чи незгоди співрозмовників нічого не залежить і не змінюється. Тобто, це порожній спір, який не приносить ніяких плодів і часто навіть не змінює думки співрозмовників.

Незгоду породжує творчі ідеї, змушує людей вчитися і покращувати якісь області. Все це необхідно для соціальної взаємодії, навіть якщо ви виступаєте проти багатьох людей.

Що стосується порожніх суперечок, їх суть не в тому, щоб дізнатися щось нове, і не тільки в словесному поєдинку, який слідує за незгодою. Коли ви стверджуєте, що хтось неправий, ви вступаєте з ним в битву за статус, і саме тому більшість сперечальників залишаються при своїй думці, щоб зберегти гідність.

Наступного разу, коли ви почуєте безглузду або невірну, на ваш погляд, точку зору, з’ясуйте, чому людина так вважає, а не поспішайте спростувати його.

Якщо ж ви не згодні з його точкою зору, замість того щоб вступати в марну суперечку, просто перемістіть розмову в іншу область, де ви зможете прийти до взаєморозуміння. Якщо такий області немає, просто не спілкуйтеся з такими людьми.

6. Короткі теми для розмови

Коли ви розмовляєте з новою людиною або з тим, хто не дуже добре знайомий з вами, слова можуть дуже швидко вичерпатися. Ви не людина, якщо хоча б раз в житті не витягали з себе слова, намагаючись заповнити незручну паузу в розмові.

Хороші теми для розмови можуть тривати досить довго, розвиватися і плавно перетікати в інші. Щоб не потрапляти в незручні ситуації, можна придумати список тем заздалегідь і користуватися ними при нагоді.

Уявіть ситуацію, коли ви хочете почати розмову з незнайомою або малознайомою людиною: близько кулера з водою на роботі, в кафе або по телефону.

Придумайте 10 тем, які підійдуть для розмови з будь-якою людиною в будь-якій ситуації.ьЦе не так вже й складно.

Людину завжди можна розпитати, цікавлячись його життям (звичайно, ненав’язливо), запитати ради з якогось питання або поговорити про теми, які не чужі будь-якій людині.

Ось і все поширені помилки в розмові. Чи є у вас якісь з них? Може бути, ви знаєте класний спосіб їх позбутися? Діліться досвідом в коментарях.

Читайте також: 7 ПРИЙОМІВ, ЯКИМИ МИ ОБМАНЮЄМО САМІ СЕБЕ

Джерело.

facebook