fbpx
Здоров'я
Від глянцевої смерті мене врятувало кохання

20-річна Світлана поборола харчову залежність (булімію), якою хворіла понад п’ять років, коханням.

– У 13 років я важила 50 кілограм. Активно займалась спортом та художньою гімнастикою. Я була найвищою в класі та через гормони почала набирати зайву вагу. Почались округлюватись стегна, збільшуватись груди і тому, тренер порадив уважніше ставитись до свого харчування, інакше про спорт доведеться забути, – розповідає Світлана.

Дівчина перестала їсти та рахувала кожну калорію. На фоні хронічного недоїдання в неї виникли психічні розлади. Вага не зникала, тоді Світлана почала регулярно викликати штучне блювання після кожного прийому їжі.

– Батьки постійно займались собою та звертали усі негаразди з дочкою на перехідний вік і до останнього сподівалися, що все мине саме. Мене переповнювала ненависть до них. Дійшло до того, що одного разу я кинулася на маму з ножем. Сварки кожного разу ставали більш серйознішими. Я почала себе бити та різати. Мої руки вкрились порізами, тіло-синьцями. Не хотіла спати в ліжку, лягала в кутку під столом, – згадує дівчина. В 16 років при зрості 170 сантиметрів Світлана важила 28 кілограм. Через виснаження дівчина не могла ходити. До лікарні батько ніс іі на руках.

– У лікарні мене годували через крапельницю, шлунок відмовлявся приймати їжу. Мучив постій голод. Я могла з’їсти дуже багато всього, але за пару хвилин все вибльовувала. Мене постійно переслідував страх, що їжу відберуть й більше не принесуть, – говорить Світлана. Коли лікарі не допомагали, мама почала возити мене до знахарів та священників.

Батькам порадили відвезти Світлану у спеціалізований центр під Києвом. Поряд із хворими, які страждають харчовою залежністю дівчина лікувалась два місяці. Там її вчили жити та радіти життю з чистого аркуша.

Після центру перші тижні дійсно було краще, але я відчула, що знову починаю хворіти. Почастішали зриви. В один із таких «фатальних» днів, зустріла Андрія. Все так закрутилось, що я перестала навіть думати за блювання та калорії. За місяць ми почали жити разом та заручилися, – додає Світлана.

Зараз Світлана у свої 20 років важить 58 кілограм і почувається щасливою поряд зі своїм коханим Андрієм

Останнім часом побільшало хворих на булімію та анорексією серед підлітків. Найчастіше такими хворобами страждають дівчата, проте трапляються випадки коли хворіють і хлопці. – У людському організмі потреба в їжі так само важлива, як у сні та повітрі. Коли починається не дефіцит, якоїсь з цих потреб, весь організм починає протестувати. Найпершою страждає саме нервова система. Варто пам’ятати, що булімія – це психологічно-психіатрична хвороба. Без допомоги спеціалістів її вилікувати не можливо. Хвороба виникає у дітей, яких «не долюбили» батьки.

Діти починають звертати на себе увагу і заходять занадто далеко. Батькам потрібно частіше говорити зі своїми дітьми, особливо підлітками та частіше говорити як сильно вони їх люблять, пишаються, – розповідає лікар-психотерапевт Олександр Хода.

Читайте також:Вірні друзі зробили для мене неможливе. Друзі, на яких можна покластися, всі труднощі будуть подолані! (фото)

Джерело

facebook