fbpx
Світ
Відпочинок у Туреччині після спроби перевороту: наскільки безпечною буде відпустка

Літо 2016 видалося зовсім неспокійним. Невдала спроба військового перевороту в Туреччині в ніч на 16 липня сколихнула весь світ, і логічним наслідком стало введення в країні надзвичайного стану на три місяці для нейтралізації загроз.

Проте Туреччина – один із найпопулярніших туристичних напрямків серед українців, у 2015 році близько 350 тисяч наших співвітчизників обрали її для відпочинку. Саме тому українські туристи ставлять собі запитання: наскільки безпечно відпочивати в Туреччині? Попереду ще цілий місяць літа, а після – вільний від спеки і галасливої метушні оксамитовий сезон, тому ФАКТИ за підтримки міжнародного туроператора TUI вирішили особисто переконатися, чи безпечно провести відпустку в Туреччині і розвіяти всі домисли з цього приводу. У цьому ФАКТАМ допомогли губернатор турецької провінції Анталія Мюнір Каралоглу (Середземноморське узбережжя Туреччини. – Ред.), і губернатор провінції Мугла Амір Чічек (узбережжя Егейського моря. – Ред.), а також асистент генерального директора аеропорту міста Даламан Рустамчон Ахмадзода.

У Туреччині ввели режим надзвичайного стану. Що це означає?

– Нинішній надзвичайний стан абсолютно ніяк не впливає на спосіб життя турецьких громадян і особливо – наших гостей, – повідомив Мюнір Каралоглу. – Він не вносить жодних обмежень свобод і демократичних прав людини. Суть надзвичайного стану полягає у виявленні послідовників терористичного угрупування серед держслужбовців (військових і чиновників. – Ред.). Тільки в Анталії 1200 осіб було звільнено за останні 2 тижні, і вони постануть перед судом.

– Режим надзвичайного стану ніяк не відіб’ється на відпочинку туристів, – підкреслив губернатор Анталії. – Трагічні події терористи використовують для того, щоб налякати і забрати “свободу подорожей” у людей, але ми не можемо цього допустити.

Якщо я вийду з готелю без паспорта, мене може затримати поліція?

– Надзвичайний стан введено тільки для боротьби з поплічниками терористів у лавах чиновників, поліція нікого не зупиняє для перевірки документів без підстав. Однак, навіть якщо виникла така необхідність, а паспорта у вас з собою немає – це не біда. Ми миттєво зв’яжемося з готелем або представниками турфірми, і вирішимо будь-які питання. Наші гості завжди будуть у привілейованому становищі, – запевнив губернатор Мюнир Каралоглу.

Що було зроблено, щоб убезпечити туристів?

За останні 5 років світ все частіше стикається з терористичними погрозами, тому ще до 15 липня заходи безпеки в Туреччині були значно посилені, кількість співробітників спеціальних та моніторингових служб поліції була доведена до максимуму. Однак, все це було зроблено таким чином, щоб турист міг спокійно, невимушено, але безпечно гуляти містом, відвідувати екскурсії і при цьому не відчував себе “під наглядачів”.Незважаючи на те, що території готелів у Туреччині досить великі (в середньому – 100-120 гектарів), скрізь встановлені камери і служба безпеки проводить цілодобове спостереження.

– У готельній зоні панує обстановка спокійного і розслабленого відпочинку. У 2016 на узбережжі Середземного та Егейського морів не було зафіксовано жодного випадку терористичної загрози або будь-яких інших пригод за участю туристів, – повідомив губернатор провінції Мугла Амір Чічек.

А в аеропорту?

– Крім служби безпеки аеропорту, безпеку забезпечують також співробітники спецслужб турецьких правоохоронців. Проводитися ретельний огляд особистих речей і багажу пасажирів, а їх самих після металодетектора теж оглядають (чоловіків – чоловіки, жінок – жінки, звичайно. – Ред.) – сказав асистент генерального директора аеропорту Даламан Рустамчон Ахмадзода. Більше того, масштабних заходів із забезпеченню безпеки було вжито після теракту, скоєного в аеропорту імені Ататюрка в Стамбулі 28 червня.

Невже жодних небезпек? Так не буває!

Безумовно, туриста підстерігають небезпеки. Щедре турецьке сонце – одна з них. У багатьох підвищена чутливість шкіри і сітківки очей до ультрафіолету. Тому на екскурсіях краще носити закритий одяг із легких тканин і головні убори з козирком або широкими полями, а також не нехтувати сонячними окулярами.А на пляжі головне – не перегріватися і правильно вибирати сонцезахисну косметику. І пам’ятайте – після кожного купання крем потрібно наносити повторно.

Формат All Inclusive (все включено. – Ред.), які вперше придумали і запровадили в Туреччині ще в 1970-х рр. неймовірно небезпечний для вашої талії! Велика кількість смачних страв і шведський стіл зірвуть із дієти навіть найбільш стійкого прихильника правильного харчування!

І найбільша небезпека: відвідавши Туреччину один раз, ви полюбите цю країну назавжди з першого погляду і не захочете її залишати. Але час розлучатися обов’язково настане. А сказати Туреччині “До побачення!” – нелегко. ФАКТИ особисто в цьому переконалися.

Читайте також:КУРОРТИ ТУРЕЧЧИНИ ПІСЛЯ ПЕРЕВОРОТУ – РОЗПОВІДЬ УКРАЇНКИ

Джерело.