fbpx
Суспільство
Вознесіння Господнє-2017: коли і що не можна робити в цей день

Свято Вознесіння Господнє – одне з 12 головних церковних свят для християн. Відзначається він на 40-й день після Великодня.

Це свято Вознесіння не має фіксованої дати і є перехідним церковним святом. У 2017 році Вознесіння Господнє припадає на 25 травня.

Цікаво, що свято завжди припадає на четвер – також, як Пасха завжди припадає на неділю.

Справа в тому, що число 40 не ділиться на 7 без остачі, тому дата свята ніяк не може припадати на будь-який інший день, крім четверга.

При цьому католики відзначають Вознесіння Господнє в один день з православними. Правда, вони починають відзначати за три дні до призначеної дати.

Вести з’ясували, що слід робити в цей день, а від чого слід було б утриматися.

Згідно з Євангелієм, після свого воскресіння Христос перебував на землі ще 40 днів. Вважається, що саме в цей день Ісус потрапив у Рай, і так закінчив свій земний шлях.

У день Вознесіння Ісус Христос зібрав апостолів у Віфанії, на горі Оливна. Він благословив учнів і — як був, у плоті — вознісся на небо.

Вознесінням завершилося земне служіння Бога-Сина. Ця подія має для віруючих глибоке символічне значення: спокутувавши стражданнями і хресною смертю людські гріхи.

Христос у своїй особі підніс людську природу до престолу Бога-Отця і «предуготовил єство людини до прийняття Святого Духа».

В пам’ять про цю подію і про обіцянку Христа про друге пришестя і прийнято відзначати свято Вознесіння Господнього.

Вознесіння Господнє: прикмети, традиції і що не можна робити

Вознесінням завершується святкування Великодня, тому цей день іменується також «відданням Великодня». Триває свято 10 днів: один день передсвята, що збігається з відданням Великодня, і 8 днів попразднества. Віддання свята буває в наступну за святом п’ятницю сьомого тижня після Великодня.

Вважається, що в цей день не можна:

  • прибирати вдома і робити іншу роботу, краще провести його в тихому сімейному колі. При цьому постарайтеся не сваритися з близькими;
  • вимовляти фразу «Христос Воскрес», так як у Вознесіння з храмів виносять Плащаницю;
  • думати про погане, натомість радять згадати померлих родичів;
  • плювати і кидати сміття на вулиці, так як можна потрапити в Христа, який приходить в будинки під виглядом жебраків».

У Вознесіння потрібно:

  • напередодні Вознесіння «Христу на доріжку» печуть особливі млинці (їх називають «Божа окутка», «онучки», «Христові лапотки»), дівчата водять хороводи, в церквах проводяться служби;
  • у багатьох регіонах є звичай ходити в цей день у гості рідним і знайомим — це в старовину називалося «ходити на роздоріжжі»;
  • дотримуватися в душі мир і спокій.

До того ж існує чимало прикмет, пов’язаних з цим святом. Наприклад, якщо на Вознесіння Господнє погода була гарною, то такий протримається до дня Святого Михайла (21 листопада). Дощ же віщував хвороби і неврожай.

Також у цей день влаштовували гадання. Дівчата заплітали в коси кілька гілочок берези. І, якщо гілочки не зів’яли за десять днів до Трійці, то в цьому році очікувалася весілля.

Роса в цей день вважається цілющою, а трави підсилюють і зберігають свої лікувальні властивості до настання Івана Купала (7 липня).

Читайте також: ЯК 25 ТРАВНЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛАТАТТЯ ЗАХИСТИТИСЯ ВІД НЕЧИСТІ ТА ХВОРОБ, І ЧОМУ ТРЕБА ПОСАДИТИ ГОРОБИНУ

Джерело.

facebook