fbpx
Суспільство
Встановлено, що може продовжити життя

Люди літнього віку, які систематично доглядають за своїми внуками, здатні продовжити життя на 5 років. До таких висновків прийшла група науковців з Німеччини та Швейчарії, передає medikforum.

Аби визначити чинники, які впливають на тривалість життя людини, дослідники провели експеримент тривалістю у десятиліття. У ньому взяли участь півтисячі добровольців. Вік учасників від 70 до 103 років. Піддослідних поділили на три групи. Перша група приділяла увагу онукам, друга дбала про оточуючих, третя не вела ніякої соціальної активності.

Виявилося, що догляд за внуками продовжив життя учасників до 5 років. Учасники другої групи були бездітними. Вони допомагали іншим і таким чином продовжили своє життя на 3 роки. Найменше прожили люди, які ні про кого не дбали.

Однак вчені зауважують, що результати дослідження справедливі по відношенню до людей, які дбають про своїх онуків час від часу. Для кого це стає примусовим повсякденним обов’язком, може поставити під загрозу власне здоров’я через навантаження.

Угорські науковці встановили, що чоловічий мозок старіє і зменшується швидше, ніж у жінок. Чоловіки втрачають більше сірої речовини швидше у хвостатому ядрі головного мозку. Воно відповідає за контроль емоцій і рухів. Крім того, обсяг сірої речовини має більш значне вікове зниження у чоловіків. Старіння впливає на таламус, частина якого відповідає за передачу інформації в головному мозку, більше у чоловіків, ніж у жінок.

Читайте також: ВИЯВЛЕНО, ЯКИЙ НАПІЙ ВРЯТУЄ ВІД ДЕПРЕСІЇ

Джерело.

Related Post