fbpx
Здоров'я
Я не товста, то кістка широка! Як вирахувати ідеальну вагу залежно від типу тілобудови

Формула: зріст мінус 100 – давно не працює! У тих, хто, як кажуть у народi, має тонку кiстку, кiстяк важить менше, окрiм того, у них i м’язова маса менша, тому нормальна вага буде меншою, – каже фiтнес-консультант Марина Доронiна.

Медики тонкокостий тип тiлобудови називають “астенiчним”. До нього вiдносять людей, у яких обхват зап’ястка робочої руки менший за 15 сантиметрiв у жінок i 18 сантиметрiв у чоловіків. У гiперстенiкiв (“ширококостих”) обхвати перевищують 17 сантиметрiв у жінок i 20 сантиметрiв у чоловіків. Тi, у кого обхват зап’ястка посерединi мiж цими межами, належать до нормостенiкiв.

Аби вирахувати нижню межу своєї нормальної ваги, скористайтесь такою формулою:

20 помножити на обсяг зап’ястка, помножити на квадрат зросту (у метрах) i подiлити на 16 у жiнок чи 19 у чоловiкiв.

Наприклад, тонкокоста дiвчина зростом 1,75 метра щонайменше має важити 20 х 14 х (1,75)2 / 16 = 53,6 кiлограма (менше – це вже виснаження).

А щоб визначити найбiльшу припустиму вагу, слiд замiсть 20
пiдставити 25.

25 х 14 х (1,75)2 / 16 = 67 кiлограмiв.

У жінки-астенiка за цiєю межею вже розвиватиметься ожирiння, тодi як для гiперстенiка того ж зросту (обхват зап’ястка — 18 сантиметрiв) щойно мiнiмальна нормальна вага становитиме 68,9 кiлограма, а максимальна допустима сягне 86 кiлограмiв. У нормостенiчної жінки (зап’ясток 16 см) зростом 1,75 м межi норми становлять 61 – 76,5 кiлограма.

Для людей однакового зросту iдеальна вага може бути рiзною, а тому не варто нормокостiй жінці намагатись схуднути до тих же кiлограмiв, що й її астенiчна подруга. Вирахуйте власну iдеальну вагу, вiдмiнусуйте вiд тiєї, яку маєте сьогоднi, й дiзнаєтеся, скiльки кiлограмiв вам слiд скинути.

Читайте також: 15 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИ МОЖЕТЕ ЇСТИ СКІЛЬКИ ЗАВГОДНО І ВСЕ ОДНО НЕ ПОГЛАДШАЄТЕ

Джерело.

facebook