fbpx
Інтернет
Як безпечно переказувати гроші за покупки в інтернеті: поради банкіра (відео)

Для переказу коштів експерт рекомендує використовувати ресурси банків

Українці дедалі частіше роблять покупки в інтернеті. У магазинах ціни “кусаються”. Українці купують і продають онлайн техніку, одяг і товари для дітей. Середній чек покупки “старих” речей в інтернеті становить 900 гривень. Багато українців для оплати все ще користуються терміналами, хоча для цього потрібно витрачати час і розплачуватися готівковими коштами. Сайт “Сегодня.ua” з’ясував, як правильно оплачувати товари в інтернеті і як не потрапити на “фішингові” сайти.

Киянка Олена активно купує і продає дитячі речі в інтернеті. Як розповідає дівчина, найпопулярніший спосіб оплати таких товарів – поповнення картки або переклад з карти на карту. Щоб розібратися, як безпечно переказувати гроші за придбаний в інтернеті товар, ми звернулися до голови правління Першого Українського Міжнародного банку (ПУМБ) Сергію Черненку. Багатьом українцям він знаком по щотижневої передачі “Народний банкір” на телеканалі “Україна”, в якій дають фінансові поради та допомагають розібратися в складних банківських процесах.

“На сайтах банків Ви можете переказати гроші на карту будь-якого банку за лічені хвилини, і для цього Вам потрібен тільки її номер. Ніяких інших даних не потрібно. Комісія при перекладі з карти на карту в такому сервісі стандартна. І може бути навіть менше, ніж при поповненні карти готівкою через термінал. А, наприклад, на сайті ПУМБ кожен може перевести гроші на карти ПУМБ без комісій. Ніякої реєстрації для цього не потрібно – все на стартовій сторінці”, – розповідає Сергій Черненко.

Поради банкіра:

1. Використовувати для переказу грошей ресурс надійного банку. Як зазначає експерт, банк захищає грошовий переказ за допомогою технології 3D Secure. “Після того, як Ви введете всі дані: номер своєї картки, термін її дії, CVV-код і суму, Ваш банк надішле пароль по СМС для підтвердження переказу. Тільки після того, як ви його введете, банк переведе кошти”, – розповідає Народний банкір.

2. Не користуватися послугами невідомих систем і сайтів. Невеликі приватні компанії не завжди можуть забезпечити безпеку переказів. З іншого боку, в Мережі багато “фішингових” сайтів, які пропонують поповнити карту або поповнити мобільний телефон, а насправді збирають і накопичують інформацію про карти, а потім продають ці дані шахраям.

“Тільки банки проходять сертифікацію сервісу переказу коштів в Visa і MasterСard. Банки повинні дотримуватися норм інформаційної безпеки як локального законодавства, так і міжнародного для роботи з платіжними системами Visa і MasterСard. Також банки щорічно проходять кілька аудитів безпеки і всілякі тести на злом”, – пояснює голова правління Першого Українського Міжнародного банку.

22_59

“З метою безпеки ми завжди рекомендуємо своїм клієнтам виконувати фінансові транзакції на банківських ресурсах, а також обов’язково підключити послугу 3D Secure”, – робить висновок Сергій Черненко.

Джерело

facebook