fbpx
Breaking News
Наталя з чоловіком, 10 років ховали від свекрухи дитину Наталії від першого шлюбу
– Свекруха приїжджає у вихідні і не дає чоловікові спокою!
Олег оженився, не кохаючи наречену. Ну, не те, щоб зовсім не кохаючи… Та і зрозумів пізно. Просто вони були разом з 14 років. Дивився на Люду і… лякався думки, що це – все. На ВСЕ ЖИТТЯ. І Олег закохався в свого шефа. Тобто, шефиню. На 7 років старшу. Йому – 21, їй – 28. Заміжня, самодостатня, розквітаюча, впевнена у собі, незвідана…
Ні в якому разі не можна покидати Божественну Літургію. Деякі християни через власні лінощі та легковажність, виходять із церкви ще до закінчення Божественної Літургії й думають, що в цьому немає нічого страшного. Ось чому!
Молодшій його дочці було всього п’ять років. Моя сестра в неї всю душу вклала. Донечкою називала. Все було чудово. Вирішили вони спільну дитину народити. Народили. І тут, неочікувано, з’являється мати дівчаток. Забирає до себе молодшу (їй 10 років зараз), зі старшою все зрозуміло вже, не потрібна вона така проблемна матері
Здоров'я
Як боротися з дитячим страхом

Серйозні психологічні проблеми нерідко є наслідком дитячих страхів, вважають психологи.

“Дитина, що нормально розвивається, повинна обов’язково “уміти боятися”. Але існує тонка грань між “нормальним” страхом і “нав’язливим”. Останній з часом може перетворитися на фобію і зробити зі здорової дитини невротика”, – каже  психолог Наталія Носаль. Вона розповідає про дитячі страхи.

Чому в дітей виникають страхи?

– Страх – це оборонний рефлекс людини. Він невід’ємний етап нашого розвитку. Найчастіше дитячі страхи виникають на ґрунті сильних переживань, переляку від гучного звуку або іншої неприємної ситуації

Які є види страху?

– Страхи в усіх різні. Вони відрізняються у хлопчиків і дівчаток. Відрізняється страх y дітей здорових та з вадами, y дітей з повними і не повними родинами. Серед основних з них – самотність, напади, захворювання, темрява, боязнь смерті близьких, запізнення до школи, покарання, незнайомі люди, страх казкових персонажів. У дітей молодшого шкільного віку найчастіше виникає страх до казкових персонажів. Діти асоціюють їх з реальними людьми. Тому я б радила читати малюкам казки з позитивними персонажами.

Як відрізняються страхи дітей у різному віці?

– Малюки до року бояться гучних звуків, шуму, самотності, болю, сторонніх людей. Діти до двох років починають боятися темряви, бурі, великих об’єктів. У три та чотири роки джерелом страху можуть стати великі тварини, нічні страхи, зумовлені бурхливою дитячою фантазією. До п’яти років у дітей посилюється страх темряви і з’являється боязнь замкнутого простору. Батьки, які як покарання залишають на кілька хвилин дитину одну, повинні вибирати для цього простору і добре освітлену кімнату.

У кожного є страхи?

– Кожна дитина чогось боїться. Такі реакції цілком нормальні. Якщо дитина здорова, то з віком дитячі страхи зникають. Утім є випадки, коли ця боязнь надовго відбивається y пам′яті. В дорослому житті вона переростає y фобію. Щоб цього не сталося, батьки мають звернути увагу на особливості психіки своєї дитини. Дорослі помилково думають, що не варто звертати увагу на страхи дітей. Мовляв, усе минеться само. Але це не так.

Як побороти дитячі страхи?

– Потрібно зрозуміти причину дитячого страху. Відкрите спілкування з дітьми допоможе уникнути розладів психіки, спричинених страхом. Перш за все, треба проявляти до дитини повну, безумовну любов. Не можна принижувати дитину, вона має бути рівноправним членом сім′ї. Не можна соромити дитину її страхами. Треба допомогти навчитися боротися з ними. Побороти дитячу боязнь допоможе творчість. Свій страх можна намалювати чи зліпити. Такі страхи вже не матимуть влади над дитиною, навпаки вона стане їхнім господарем. Страшних персонажів можна зробити добрими, посміятися з них. Важко боятися Баби-яги, y якої замість мітли повітряна кулька, чи домовика, котрий їсть морозиво.

Читайте також: В УКРАЇНІ З’ЯВИВСЯ НОВИЙ ВИД ГРОМАДСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

Джерело.

Related Post

facebook