fbpx
Суспільство
Як часто можна мити голову

Частота миття волосся – питання особистих переваг, але більшість експертів сходяться на думці, що не мити голову кілька днів – абсолютно нормально. Занадто частий вплив жорсткої води, шампунів і фенів може зробити шкіру голови сухою, а волосся – тьмяним і ламким.

“Шкіра голови виробляє себум (продукт діяльності сальних залоз), а шампунь є емульгатором, який захоплює його надлишок і розчиняє бруд. Але якщо мити голову занадто часто, ви можете висушити волосся, зробивши його ламким”, – попереджає Анжела Лемб, доктор медичних наук , доцент дерматології в Медичній школі Ікан на Горі Синай (Нью-Йорк, США).

Таким чином, невелика кількість жиру біля коріння волосся – не тільки нормально, але і необхідно.

Чи шкідливо мити голову кожен день?

Якщо шкіра голови жирна, часто мити волосся можна і потрібно. Про це розповіла Анна Довгопола, лікар-дерматолог, трихолог, косметолог, дерматоонколог Авторської клініки Ольги Довгополої.

Мити голову потрібно в міру забруднення. Не варто боятися мити його кожен день, якщо у вас жирне волосся. Також не забувайте використовувати шампунь, який відповідає вашому типу волосся.

Але слід пам’ятати – в холодну пору року волосся потребує особливого догляду:

– Бережіть волосся від холоду і вітру, обов’язково носіть капюшон або головний убір;

– Зістригайте кінчики волосся, особливо якщо вони січуться;

– Зволожуйте шкіру голови. У холодні періоди року важливо користуватися шампунем, в складі якого є рослинні і поживні речовини;

– Чим менше температурних впливів – тим краще. Помивши голову, промокніть волосся рушником і дайте йому висохнути природним чином. Скоротіть використання фена і плойки;

– Якщо ви фарбуєте волосся, віддавайте перевагу щадним фарбам, а також регулярно робіть домашні маски для зміцнення волосся;

– Правильно харчуйтеся. Щоб волосся було здоровим, вітаміни і мікроелементи повинні надходити не тільки зовні, але і зсередини.

Що робити, щоб волосся довше залишалося чистим?

Волосся може виглядати добре і без щоденного миття. Наприклад, сухі шампуні поглинають шкірне сало, а волосся стає чистішим і об’ємнішим. Якщо не хочете морочитися з сухим шампунем вранці, розпорошіть його на корені волосся перед сном. Вночі шкірне сало виділяється активно, і такий “превентивний” метод захистить волосся від забруднення.

Не мийте волосся в гарячій воді – вона сушить шкіру голови, стимулює активне вироблення шкірного сала, і волосся забруднюється швидше.

Читайте також: ЯК ВИЗНАЧИТИ МІЦНІСТЬ ШЛЮБУ? ВИВЕДЕНА ФОРМУЛА РОЗЛУЧЕННЯ

Добре, якщо в складі шампуню є екстракти м’яти, кропиви, ромашки, шавлії, морських водоростей або жожоба. Вони знижують вироблення шкірного сала і підходять для догляду за жирним волоссям.

Не забувайте регулярно мити гребінець, тому що на його зубах накопичується велика кількість пилу, шкірного сала і засобів для укладання волосся.

Джерело.

facebook