fbpx
Лайфхаки
Як часто потрібно мити волосся насправді

Ви напевно хоч раз задавалися питанням, як часто слід мити волосся. Питання це, до речі, не так вже й простий, адже сучасні ідеали краси досить часто вступають в протиріччя з вимогами медицини.

Ніхто не хоче ходити з брудною жирної головою, але наскільки сучасні засоби догляду безпечні для здоров’я?

Причина того, що наше волосся поступово стають жирними, полягає в наявності в шкірі сальних залоз. За добу вони виділяють близько 20 г шкірного сала. Ця речовина проникає в волосся і оберігає їх від висихання.

Дві ключові речі, які варто запам’ятати:

  • Шкірне сало – це не дивна примха природи, яка робить нас некрасивими. Воно необхідне для запобігання зайвого висихання і ламкості волосся.
  • Робота сальних залоз є індивідуальною характеристикою людини, яка залежить від його віку, стану здоров’я, генетики та інших факторів.

Як часто необхідно мити волосся саме вам

Параді Мірмірані, фахівець-дерматолог у відповідь на це питання говорить, що однакового рішення для всіх людей просто не існує. Але є одна істина, яка стосується всіх без винятку.

Ніхто не повинен мити своє волосся кожен день.

Занадто часте миття голови насправді може принести більше шкоди, ніж користі, стверджує директор клініки волосся Бостонського медичного центру.

Це парадоксально, але люди, які намагаються часто мити голову, в кінцевому підсумку стикаються з тим, що їх сальні залози починають виробляти більше жиру. Oргaнiзм не терпить настільки безцеремонного втручання і прагне заповнити втрати.

Ось три фактори, які необхідно враховувати, щоб правильно відповісти на поставлене вище питання.

Читайте також: 18 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ

Тип шкіри. Якщо вашу шкіру і волосся можна віднести до нормальних (не надто жирні і не надто сухі), то, ймовірно, необхідно мити голову один або два рази на тиждень.

Якщо ж у вас жирний тип шкіри, то слід робити це трохи частіше.

Текстура волосся. Цей фактор впливає на те, як швидко шкірне сало поширюється від коренів по всій довжині вашого волосся.

Жорсткі або кучеряве волосся уповільнюють цей процес, тому власникам таких волосся може знадобитися всього одне миття в тиждень. З іншого боку, люди з тонкими прямими волоссям змушені мити голову двічі на тиждень або навіть частіше.

Стиль. Ще одна річ, яку ви повинні враховувати, – це ваша зачіска. Існують різні рекомендації для коротких і довгих стрижок, а також фарбованого волосся.

Найкращою відповіддю, який підійде для максимального числа людей, полягає в тому, що голову необхідно мити приблизно раз в три дні.

Деяким нашим читачам, які звикли до щоденного миття волосся, така рекомендація може здатися занадто радикальною.

Однак варто вам хоча б протягом декількох тижнів слідувати новим графіком, як робота сальних залоз нормалізується і вони стануть виділяти набагато менше жиру. В результаті ваші волосся будуть виглядати такими ж красивими, здоровими і чистими, як і при щоденному митті.

Джерело.