fbpx
Суспільство
Як допомогти чоловікові адаптуватися після АТО — поради психолога

Чоловікові, який повернувся з війни, треба дати час побути наодинці з собою. Інколи процес реабілітації може затягнутися на 3 місяці.

Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів військовий психолог Андрій Козінчук.

“Найбільша помилка — щось робити з людиною, яка повернулася зі зони АТО. Треба дати їй час побути наодинці із собою. Період адаптації може зайняти до 3 місяців. У ветерана має бути своя територія – кімната, яка замикається на ключ. Не треба задавати дурних запитань: Ти вбивав? А дітей? Що було найгірше на війні? Не можна казати: “Ти думаєш, нам тут легше було? Ми всі страждали”. Скажіть лише: “Я тут, поруч з тобою”, – сказав він.

За словами психолога, в США серед ветеранів 49% розлучень. У нас такої статистики немає.

“Думаю, менше. Наші жінки терплячіші. Якось прийшла одна родина на межі розлучення. Кілька годин з ними поговорив. Після того дякували: “Ви врятували нас шлюб”. 2 пари після моїх консультацій розлучилися. Тішуся, бо після того всі стали щасливішими”, – розповів він.

Читайте також: Як виглядає зона АТО на супутникових знімках (фото)

“Часто дзвонять жінки і кажуть, що у їхніх чоловіків є проблеми. У 90% вони відсутні. Проблеми мають лише жінки. Проектують їх на того, хто знаходиться поруч. У таких випадках треба спитати себе: “Чи я його ще люблю? Чи він мені потрібен? З собою треба бути чесною”, – додав Андрій Козінчук.

facebook