fbpx
Україна
Як і наскільки позапланово зростуть пенсії в Україні

Кабмін в 2017-му обіцяє значно підвищити пенсії українцям. Крім індексації на 10,1%, як неодноразово заявляв міністр соцполітики Андрій Рева, українцям осучаснять пенсії.

“При проведенні пенсійної реформи, яку буде пропонувати уряд, я гарантую, що ми з першого жовтня досить якісно підвищимо пенсії всім українцям”, – заявив кілька днів тому прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Як повідомило джерело “Сегодня” в робочій групі при Мінсоцполітики, Кабмін планує підвищити пенсії 5,6 мільйонам українців (всього в Україні 11,9 мільйона пенсіонерів). Більше, ніж на 1000 гривень, розбагатіють 1,1 мільйона пенсіонерів. Надбавку від 900 до 1000 гривень можуть отримати 487 тисяч пенсіонерів, від 700 до 800 гривень – 460 тисяч. Решті (а це більше 3,5 мільйона українців) пенсію піднімуть від 50 до 700 гривень.

За словами старшого наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень Лідії Ткаченко, при перерахунку пенсій буде враховуватися середня зарплата в розмірі 3764 гривні. Зараз частина пенсій розраховані з показником середньої зарплати у розмірі всього 1917,91 гривні.

Читайте також: «СЕЗОН ТИШІ»: ШТРАФУВАТИМУТЬ ЗА ПОЛЮВАННЯ ПОЗА ЗАКОНОМ, РИБОЛОВЛЮ В НЕРЕСТ І ГАЛАСЛИВІ ПІКНІКИ В ЛІСІ

Новий показник середньої зарплати планують заморозити на кілька років. Крім того, в Мінсоцполітики пропонують знизити коефіцієнт стажу з 1,35 до 1. В результаті українці, який будуть виходити на пенсію протягом наступних кількох років (починаючи з 2018-го), втратять частину виплат.

“Це дуже невигідно для нових пенсіонерів. Дійсно, будуть використовувати оновлену зарплатну базу, але вони хочуть потім її на кілька років заморозити. Все робиться в ручному режимі, і для нових пенсіонерів це грабіж серед білого дня”, – говорить Лідія Ткаченко.

Джерело.

facebook