fbpx
Суспільство
Як не втратити роботу: ТОП-5 простих правил

Знайти хорошу роботу буває нелегко, а залишитися на ній може бути ще складніше. Щоб не втратити щойно знайдену посаду потрібно плідно працювати і вдосконалюватися.

Не розслабляйтеся

На нову роботу вас взяли, тому що ви опинилися кращим серед претендентів, які претендували на посаду. На співбесіді, при виконанні тестового завдання, на випробувальному терміні ви залишалися найкращим. І зарахування в штат компанії – це не зелене світло, що сигналізує, що тепер можна розслабитися і плисти за течією. Навпаки.

Щоб утримати своє робоче місце, робіть більше тих, хто був до вас і хто поруч з вами зараз хоча б на 10%, а краще на всі сто.

До речі, не варто розслаблятися і працівникам з великим стажем, які сповідують філософію – моя робота нікуди від мене не дінеться.

Покращуйте

У будь-якій сфері, на виробництві і в колективі є моменти, які можна поліпшити. Ви нова людина в компанії, у вас свіжий погляд, зараз вам добре видно, що працює не так. Уже помітили? Стривайте, не біжіть до начальства з критичними зауваженнями, підготуйте альтернативні пропозиції. Продумайте свою систему, яка, на вашу думку, принесе підприємству економію, стрімке зростання або популярність, запропонуйте ініціативу керівництва.

Свіжі ідеї, нестандартні рішення завжди затребувані. Та й власники дорожать співробітниками, які вміють оптимізувати робочі процеси і завдання, адже для бізнесу це означає скорочення витрат і зростання прибутку.

Розвивайтеся

Уявіть лікаря, який після закінчення університету не їздить на симпозіуми, не спілкується з колегами, не читає профільну літературу. Мовляв, я все знаю і цих знань достатньо. Він би лікував людей за застарілим протоколом, не застосовував нові препарати і методики лікування і тим самим гальмував процес одужання пацієнта.

Намагайтеся постійно підвищувати свою кваліфікацію. Відвідуйте тренінги, виступайте на профільних заходах, стежте за новими тенденціями у вашій сфері.

Навчаючись новому, відточуючи набуті навички, ви розширюєте свої горизонти і можливості, які допомагають зберегти роботу. Наймачі цінують різнобічних, зі своїм експертною думкою співробітників. Головне – не забувайте натякати начальству, що ви не стоїте на місці.

Читайте також: У ЧЕРВНІ УКРАЇНЦІВ ЧЕКАЮТЬ ДОДАТКОВІ ВИХІДНІ

Умійте “продати” результати своєї праці

Ви придумали метод, як заощадити компанії велику суму грошей, виготовили на 1000 деталей більше поставленого плану, збільшили клієнтську базу в 5 разів? Говоріть про це. Цілком ймовірно, що керівництво відзначить ваші досягнення, але не виключено, що вони можуть бути сприйняті як належне.

Навчіться “продавати” результати своєї праці, накопичувати їх, аналізувати і в потрібний час надавати звіт безпосередньому начальнику. Цей звіт – ваш помічник, що дозволяє утримати посаду і, можливо, отримати підвищення.

Не бійтеся

Якщо чогось сильно боїшся, то це обов’язково трапляється. Тому перестаньте відчувати страх з приводу того, що ще не відбулося. У компанії ходять чутки про скорочення? Це всього лише чутки.
Добрими фахівцями роботодавці не розкидаються, і якщо ви в своїй сфері ас, то звільнення вам навряд чи загрожує. І навіть якщо воно сталося, не впадайте у відчай, напевно ваша компанія не єдина, і ви знайдете інший варіант, може бути, навіть кращий за попередній.

Джерело.

facebook