fbpx
Україна
Як не захворіти: в Україну йде новий гpип “Мiчигaн”

Під загрозою літні люди і діабетики. Лікарі: потрібно робити щеплення. Цього року українцям доведеться боротися з трьома штамами грипу.

Один з них – «Мічиган» – відвідає країну вперше. Що з себе представляють ці хвороби і як від них захиститися, з’ясувала “Сегодня”.

НОВИЙ ГІСТЬ. Традиційно Всесвітня організація охорони здоров’я спрогнозувала, яких штамів грипу слід побоюватися в 2017-2018 роках. Так, в цей раз в Україну прийдуть три мутації грипу: “Гонконг”, “Брісбен” і “Мічиган”.

“Перші два вже знайомі українцям, тому у багатьох виробився до них імунітет. А ось “Мічиган” нагряне до нас чи не вперше”, – стверджує завідувач відділу вірусних інфекцій Інституту епідеміології інфекційних хвороб Алла Мироненко.

За словами столичного лікаря-вірусолога Ігоря Буряка, цей вірус – підтип А/H1N1, або “свинячого грипу”, а його основна небезпека – в ускладненнях і стійкості до багатьох противірусних препаратів. “Мічиган” не реагує на деякі поширені види ліків. А якщо його вчасно не лікувати, виникають ускладнення.

ВИЯВИТИ І ЛІКУВАТИ. Алла Мироненко підкреслює, що в зоні ризику “Мічигану” – люди із зайвою вагою, а також ті, хто страждає на діабет і астму. Схильні до атак нового грипу і люди похилого віку.

Основні симптоми: висока температура (від 38 градусів), слабкість у тілі і відчуття тяжкості в грудях. Однак доктора відзначають, що вірус не можна розпізнати за цими ознаками, а тому важливо зробити лабораторний аналіз крові.

Крім того, лікарі застерігають від самолікування. “Деякі противірусні препарати протипоказані при” Мічигані “, а інші можуть не подіяти.

Читайте також: КРЕДИТИ ІЗ СЕКРЕТОМ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ І ПРО ЩО МОВЧАТЬ В БАНКАХ

Тому при підозрі на грип краще відразу викликати лікаря, – радить Ігор Буряк. – Потрібно дотримуватися постільного режиму, приймати призначені ліки, збивати високу температуру і пити багато рідини”.

ВАКЦИН ПОКИ ЩО НЕМАЄ. З огляду на, що в минулому році сезон хвороб почався ще на початку жовтня, багато лікарів очікують спалах грипу зовсім скоро, а пік епідемії – після Нового року. У питанні профілактики доктора одностайні: кращий спосіб не заразитися – зробити щеплення.

Однак з вакцинами проблема. У МОЗ стверджують, що в Україні не виготовляють вакцини проти грипу і не закуповують їх за рахунок держбюджету, оскільки вони не входять до календаря щеплень. При цьому статистика невтішна: під час минулого епідемічного сезону від грипу померла 31 людина, 7 з них – діти.

Залишається сподіватися на аптеки. За словами Алли Мироненко, вакцина з’явиться в продажі на початку жовтня. У минулому році одна доза коштувала 170 грн.

“Можна принести куплений препарат в поліклініку і там пройти вакцинацію”, – зазначає Мироненко. Ми обдзвонили кілька аптек – майже всюди до сезону грипу ще не почали готуватися. Тільки в одній аптеці нам пообіцяли привезти вакцину за попереднім замовленням, однак ціну назвати не змогли.

ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ. Щоб не заразитися небезпечним захворюванням, крім обов’язкової вакцинації лікарі радять дотримуватися кількох простих правил.

Ігор Буряк рекомендує мити руки після відвідування громадських місць і якомога частіше робити вологе прибирання і провітрювати приміщення – як вдома, так і на роботі.

“При виході на вулицю можна змащувати слизову носа оксоліновою маззю, а також за призначенням лікаря приймати імуномодулятори, які зміцнять імунітет”, – зазначив лікар.

facebook