fbpx
Лайфхаки
Як носити взуття на високих підборах без шкоди для здоров’я

Багато дівчат думають, що завоюють світ, якщо підберуть правильну пару взуття. Але вставати на каблуки три рази в тиждень (або більше) дуже шкідливо. Мінімізувати шкоду для здоров’я ніг допоможуть декілька порад – і викидати улюблені туфлі на шпильках не доведеться.

Каблуки шкодять м’язам і суглобам стоп. Через проблеми з м’язами зростає ризик падінь і травм. Довгострокові наслідки не краще: деформація стоп, біль в спині, нездорова хода.

Семмі Марго (Sammy Margo) з Британського королівського товариства фізіотерапевтів кожен день бачить, до чого доводять каблуки: удари, розриви зв’язок, мозолі і шишки, травми колін і тазостегнових суглобів, проблеми з хребтом. І переломи, звичайно, через те, що не вдалося утримати рівновагу.

Зрозуміло, що не всі носять особливо небезпечні шпильки і що на світі взагалі багато шкідливого. Але щоб зменшити шкоду від каблуків, допоможіть своїм стопах.

1. Вибирайте зручні каблуки

Не всі підбори обов’язково шкодять ногам.

Наприклад, якщо у вас 4-сантиметровий каблук і 1 см цієї висоти – платформа, то власне каблук виходить 3-сантиметровим. І це краще, ніж 4-сантиметрові шпильки.

Вибирайте широкі масивні підбори, на яких легше утримати рівновагу. У правильного взуття каблук вдаряється об землю, а потім вага плавно переноситься на подушечки стоп.

2. Міняйте взуття

Туфлі на каблуках вкорочують і перенапружують литкові м’язи. А з іншого боку гомілки м’язи, навпаки, розтягуються. Порушується рівновага в розвитку м’язів, а це підвищує ризик травм.

Тому підбори не треба носити кожен день. Як і кеди або балетки на абсолютно плоскій підошві: стопи звикають до однієї позиції. Найкраще чергувати взуття, щоб ноги не перебували в одному і тому ж положенні.

3. Робіть вправи

Щоб зберегти здоров’я м’язів стопи, 3-4 рази в тиждень виконуйте невеликий комплекс вправ. Для цього не обов’язково виділяти час спеціально, більшість вправ легко вбудовується в повсякденні справи.

Наприклад, корисно встати носками на нижній щабель сходів і опустити п’яти. Так розтягнуться м’язи гомілки. У цьому положенні затримаєтеся на 10 секунд, потім встаньте на носочки.

Корисно згадувати звичайну розминку, яку ми робили в школі на фізкультурі: ходити на п’ятах, на зовнішній і на внутрішній стороні стопи.

А коли ви відпочиваєте сидячи, перекочуйте стопами пляшку з водою або масажний м’ячик.

Актриса і прихильниця здорового способу життя Гвінет Пелтроу опублікувала цілий комплекс спеціальних вправ, які допомагають відпочити від каблуків.

Читайте також: 10 ПОМИЛОК ЮНОСТІ, ЯКІ МОЖУТЬ ЗІПСУВАТИ ВАМ ЖИТТЯ

Розтяжка м’язів стопи

Перша вправа допомагає проти молоткообразной деформації пальців, защемлення нервів, маршового перелому і освіти кісткових наростів.

Для початку простягніть праву руку до лівої ноги і з’єднайте пальці, як ніби ви збираєтеся привітатися з власної ногою. Великий палець руки при цьому буде вільний, а інші чотири розташуйте між пальцями ніг. У такому положенні потрібно затриматися на 30 секунд. Потім потягніть пальці ніг вниз, розтягуючи верхню частину стопи протягом 5 секунд. Виконайте 10 повторень.

Розтяжка розгиначів стопи

Ця вправа запобігає болю в м’язах гомілки після високих навантажень.

Встаньте на коліна. Покладіть під ноги валик з рушника, щоб підняти подушечки стоп максимально високо. Повільно опускайте стегна на стопи, поки не відчуєте натяг в передній частині стопи і гомілки. Затримайтеся в цьому положенні на 30 секунд. Повторіть двічі.

Розтяжка малогомілкової м’язів

Ця вправа бореться з порушенням пропорцій в розвитку м’язів гомілки і стопи, зі змінами в суглобах. Для його виконання потрібен ремінь або мотузка, які не розтягуються.

Ляжте на спину, обхопіть ременем подушечки стопи правої ноги. Підніміть пряму праву ногу, ліву залиште витягнутої на підлозі. Пальці правої ноги вперед і виверніть стопу всередину. Ремінь тримайте лівою рукою. Постарайтеся потягнути праву ногу, ніби хочете торкнутися пальцями ноги лівого плеча. Ви повинні відчути натяг в литках. Затримайтеся на 30 секунд.

Повторіть вправу двічі для обох ніг.

Розтяжка гомілки

Допомагає запобігти запалення ахіллового сухожилля, підошовний фасциит і розтягнення зв’язок.

Встаньте в положення в випаді, руки на стіні. Ліва нога зігнута, права – витягнута назад. Злегка поверніть праву ногу так, щоб носок дивився всередину. Чи не відривайте п’яти від підлоги, спирайтеся на праву п’яту. Стегна повинні розташовуватися паралельно стіні, коліно правої ноги – пряме. Затримайтеся в такому положенні на 30 секунд.

Потім пересуньте праву ногу ближче до стіни, зігнувши її в коліні. Слідкуйте, щоб носок і раніше дивився всередину, а п’ята не відривалася від підлоги. Знову затримаєтеся на 30 секунд.

Виконайте ту ж вправу на іншу ногу.

Розтяжка великого пальця

Запобігає запалення сухожиль.

Розмістіть великий палець в кутку або на виступі стіни так, щоб він дивився вгору. Інші пальці і подушечки стопи повинні лежати на підлозі. Спирайтеся на стіну не тільки пучкою, а здебільшого його поверхні. Нога повинна бути зігнута в коліні.

Вам потрібно розтягнути м’яз, яка називається довгим згиначів великого пальця стопи. Вона йде від пальця через стопу і піднімається до ікри. Ця м’яз працює, коли ми піднімаємося на носочки або встаємо на каблуки, танцюємо або стрибаємо.

Джерело.

facebook