fbpx
Breaking News
Особливі молитви, які захистять діточок (своїх, або хрещеників і онуків) від гoря, скверни, зла, нещасть і хвоpоб. Материнські молитви – найсильніший вид захисту, адже мати і дитя пов’язані нерозривною ниткою
Ура! Нарешті я його знайшла! Господиньки, це унікальний рецепт тіста для піци! Мої гості з трудом повірили, що готувала його сама
Віка ніколи не залишалася ночувати, але дуже любила приїхати до нас в 11 годині ночі і скупатися в джакузі. Тато приносив їй у ванну чай і тер спинку (напевно). Вона дуже любила створити ілюзію того, що дуже зайнята. Приїжджаючи до нас, вона щоразу брала ганчірочку, і на доказ того, що вона дуже охайна, натирала мікрохвильову піч. Хоча, крім неї на кухні, квадратурою 50 метрів, було ще дуже багато місць, де можна було пройтися ганчіркою
Костя любив своїх дітей від першого шлюбу і дуже за ними нудьгував, а спільної дитини він не хотів. Аліса намагалася просити чоловіка подумати про дитину, вона надіялась, що це зблизить їх, зробить відносини міцнішими. Тільки все даремно. Костя кожен раз нагадував їй, що не готовий 
4 улюблених піци нашої родини я готую за 45 хвилин! Півгодини підготовка, 15 хвилин – випікання, і кожен має свій улюблений смак на обід або вечерю. А ще це відмінне рішення, коли приходять гості!
Україна
Як оформити документи на дитину для поїздки в Європу без віз

Напередодні безвізу багато українців вже планують сімейні поїздки в Європу, і найпопулярніше питання на форумах – як правильно оформити документи на дитину.

“Сегодня” дізналася, що потрібно найменшим для безвізових подорожей.

ПАСПОРТНЕ ПИТАННЯ. Тим, хто планує безвізову подорож з дітьми найближчим часом, потрібно потурбуватися оформленням біометричного закордонного паспорта для малюка.

Якщо дитина старше 16 років, вона може самостійно зробити документ на 10 років. Для всіх же, хто молодший, біометрика оформляється на чотири роки.

При цьому відбитки пальців юні мандрівники починають здавати тільки з 12 років, а ставити підпис у документі – з 14.

Що стосується фото, то дітей старше 12 років, як і дорослих, фотографують в сервісних центрах, а тим, хто молодший, дозволяють приносити вже готове фото з собою.

Але один з найважливіших нюансів, які варто врахувати при оформленні біометрії для дитини: з 14 років такий документ оформляють тільки при наявності ID-паспорта.

“З настанням 14-річчя дитини у вас просто не приймуть документи на закордонний паспорт, поки дитина не оформить внутрішній паспорт.

Потрібно враховувати, що термін його оформлення – приблизно 20 днів”, – відзначають в представництві ЄС в Україні.

Щодо іншного, то пакет документів стандартний: свідоцтво про народження, квитанція про оплату послуг, ідентифікаційний код (якщо є), старі проїзні документи (якщо є), довідка про українське громадянство (якщо один з батьків іноземець).

Ціна питання стандартна – 557 грн звичайний (за 20 робочих днів) і 810 грн – терміновий (7 робочих днів).

ПРОЙТИ КОРДОН. Правила для юних безвізових мандрівників такі ж, як і для дорослих: на кордоні на вимогу потрібно буде показати зворотний квиток, бронь готелю, наявність засобів на кожен день подорожі в ЄС і пояснити мету поїздки.

Підлітки старше 16 років можуть подорожувати самі, а ті, хто молодший, можуть виїжджати з країни тільки в супроводі дорослих. Якщо з дитиною їде один з батьків, при собі потрібно мати згоду другого, завірену нотаріусом.

“Якщо один з батьків не хоче підписувати згоду, то спір вирішується в судовому порядку. Головне – довести, що виїзд за кордон відбувається в інтересах самої дитини”, – наголошується в правилах проходження кордону.

Без цього дозволу можна обійтися, якщо один з батьків іноземець, помер, позбавлений батьківських прав або зник безвісти. Однак потрібні документи, що підтверджують це.

Тим же маленьким українцям, які подорожують без дорослих (змагання, поїздка з класом), доведеться на кордоні показати дозвіл від обох батьків, де будуть вказані дати поїздки і країна, в яку зібралося чадо.

Також можуть запитати дані супроводжуючого, якщо такий є, якщо ж ні – послугу супроводу можна замовити практично у всіх авіаперевізників за доплату.

Ціна питання – від $ 25 до $ 95, залежно від дальності польоту і наявності пересадок.

Читайте також: У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ХЛОПЧИК ВИСТРІЛИВ З ГВИНТІВКИ В ГОЛОВУ СВОЄМУ ДРУГОВІ

Related Post