fbpx
Здоров'я
Як паління вагітної жінки впливає на дитину

Палінням сигарет вагітна жінка шкодить не тільки собі, а й ненародженій дитині. Воно провокує кількаразове обвиття пуповиною. Це може стати причиною для передчасних пологів. Про це розповіла Людмила Хомінець, гінеколог Малинської районної лікарні на Житомирщині.

“Від куріння матері у дитини починається кисневе голодування. Тканини та органи мало насичуються киснем. Малюк більше рухається і ризик обвиття більший”, – каже лікар.

Пуповина і плацента сполучають матір із дитиною. До 34 тижнів вагітності гінекологи не звертають увагу на обвиття. Дитина ще може розплутатися.

Зазвичай пуповина обвиває шию. Хоча буває і тулуб, і руки.

Варто рахувати рухи ненародженої дитини. Робити це щодня з 9:00 до 21:00. У нормі має бути 10 раз. Якщо менше, потрібно одразу йти на обстеження. Там вимірюють дитяче серцебиття. Коли прискорене, жінку кладуть на збереження. Призначають ліки, що сприяють кращому транспортуванню кисню. Як покращення немає, провокують пологи.

“Краще народитися раніше, ніж страждати всередині матері. Якщо родові шляхи будуть не готові до народження дитини, необхідно робити кесарів розтин”, – говорить гінеколог.

Читайте також: ЯК ДОМАШНІ ТВАРИНИ ВПЛИВАЮТЬ НА ДІТЕЙ

Джерело.

facebook