fbpx
Суспільство
Як першого червня весна “прощається”, і чому в перший день літа треба пам‘ятати про підступний холод

Цей день в церковному календарі відзначений пам’яттю князя Івана Углицького. Також у церкві 1 червня відзначають день пам’яті преподобного Іоанна, єпископа Готфського, який жив у VIII столітті.

В юності йому вдалося обійти святі місця. І коли він повернувся з мандрів, то зміг зайняти пост Готфського єпископа. Під час переслідування християн хазарами Іоанн переховувався від гонінь. Після смерті ватажка цього племені передбачив і свою смерть за 40 днів.

Саме з червня масово з’являються перші ягоди і гриби, а на полях колоситься жито. Згідно з народними віруваннями, з 1 червня “весна потом умивається, чесному народу в пояс кланяється, на чкрасне літо з-під білою руки дивиться”.

Існувало багато прикмет, пов’язаних з цим днем, люди 1 червня аналізували природні явища і намагалися передбачити погоду на найближчі дні і місяці.

У цей час спостерігається раннє цвітіння червоної конюшини, пізніх сортів смородини і конвалії. Селяни намагалися 1 червня посіяти цвітну капусту, зимову чорну редьку, квасоля, гарбуз.

У грунті до цього часу закінчувалися заморозки, однак вважалося, що насадження краще закривати на ніч – ще може бути холодно.

Читайте також: ЩО ЇСТИ ДЛЯ МІЦНОГО СНУ: СПИСОК ПРОДУКТІВ

Народні прикмети на 1 червня

Перші дні червня дощові – літо буде посушливим, без великої кількості опадів.

Прохолодна погода – прикмета до того, що ще 40 днів тепла не варто чекати.

На Івана Довгого потрібно огірки сіяти – тоді вони вродять і дадуть багатий урожай.

Перші два дні червня йде дощ – весь місяць сухим буде.

Ворони сидять 1 червня, повернувши дзьоби в одну сторону – прикмета того, що сильний вітер буде найближчим часом.

Якщо людина народилася 1 червня, то буде любити дім і сім’ю.

Джерело.