fbpx
Суспільство
Як першого квітня дізнатися, хто поганий, а дівчатам, жартуючи, забезпечити собі життя без брехні

У народі 1 квітня називали днем Дар’ї Брудної. Дарину прозвали брудною з тієї причини, що активно танув сніг і розмивав дороги, двори, поля весняними водами. Вода скупчувалася біля ополонок і берегів річок. Слов’яни досить грубо, але точно висловлювалися з цього приводу 1 квітня: “Дарина все обгидила”. Від талого снігу вода в річках і озерах стає жовтою, брудною. У народі вважали що цей бруд чіпляється лише на тих, хто обтяжений нечистими помислами. Тому визначити погану людину в цей час легко – досить поглянути на її одяг.

День 1 квітня в народі відомий тим, що знахарі використовували весняну воду для лікування захворювань і зняття пристріту. Саме в квітні природа по-справжньому оживала: починала цвісти верба, мати-й-мачуха. На Дарину зазвичай передбачали погоду на жовтень.

У цей день вибілювали полотна, щоб вони протягом року не бруднилися. Розстеляли тканину на сніг, який ще міг десь лежати, так, щоб її висвітлювали промені сонця – це допомагало зробити її чистішою і м’якше.

Говорили, що 1 квітня прокидається домовик. Для того щоб задобрити духа і підняти йому настрій, люди готували всілякі частування – молоко, кашу, вино. Крім того, намагалися 1 квітня не лаятися, а, навпаки, жартували і гралися. У цьому є і корені сучасного свята 1 квітня – Дня сміху, оскільки про домовика сьогодні не згадують, а ось жартувати продовжують з року в рік. Дівчата намагалися пожартувати над великою кількістю народу, вважалося, що тоді їм наречені брехати не будуть.

Народні прикмети на 1 квітня

Теплий і ясний день – сухе і вітряне літо

Дощ на Дарину – ознака того, що влітку посухи не буде

Залежаний сніг – гниле літо, урожай буде поганим

Талі води дзюрчать 1 квітня – буде хороший укіс трави

Верба зацвіла 1 квітня – вулики пора відкривати

Рання весна – водопілля чекай

Вночі зірок не видно – погода найближчим часом буде теплою

Яка погода на 1 квітня – таким буде і жовтень.

Читайте також: ПРОДУКТИ, ЯКІ ПОСИЛЮЮТЬ ВІДЧУТТЯ ГОЛОДУ

Джерело.

facebook