fbpx
Лайфхаки
Як працювати менше, а зробити більше?

Здавалося б неможливо, правда? Всіх нас постійно переконують, що для того, щоб більше зробити, потрібно більше працювати.

Як працювати менше, а зробити більше? Десятигодинний робочий день принесе вам більше плодів, ніж чим колегам, що працюють сім годин.

Однак це не завжди так. Для досягнення результату потрібно якість, а не кількість.

По-цьому цілком можливо працювати менше, а отримувати в результаті кращий результат.

Це не просто, і для цього потрібен якісний, а не кількісний підхід. Потрібно думати творчо, щоб знайти більш ефективні способи роботи.

Але для початку потрібно бути відкритим до того, що ваші методи роботи не ефективні. Тільки після того, як ви визнаєте це, можна починати шукати способи збільшення ефективності своєї роботи.

Наведу кілька рекомендацій для початку пошуку.

Правило 80/20 (принцип Парето)

20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату.

Намагайтеся звести до мінімуму ці 80% непродуктивного часу і зусиль. Ось кілька порад:

  • Урізуйте час на перегляд електронної пошти, що звільнилися хвилини інвестуйте в більш значущі проекти.
  • Навчіться говорити людям, даремно віднімають ваш час, “немає”. Під час роботи намагайтеся спілкуватися тільки з людьми, від яких безпосередньо залежить результат роботи, зведіть кількість пустопорожніх розмов до мінімуму.
  • Приділіть велику частину свого часу саме самому справі. Встановіть суть, і працюйте над нею, не відволікайтеся на деталі.

Закон Паркінсона

Закон Паркінсона говорить, що «робота буде заповнювати весь час, що є для її завершення».

Це означає, що скільки б не виділяли себе часу для завдання, вона з’їсть його все без залишку, будь то тиждень або два дні, а результат буде той же.

Можна сказати і по іншому: якщо не ставити собі терміни, то завдання буде виконуватися вічно. По-цьому завжди ставте собі жорсткі терміни, культивуйте в собі бажання завершити проект вчасно.

Управління енергією

Раціональне використання енергії, на відміну від часу, змушує вас думати про результати.

Працюючи більш інтенсивно протягом короткого періоду часу, можна домогтися більшого, ніж чим працюючи цілими днями, втомлюючись і отвлекаясь. Ось кілька ідей:

  • черговість роботи
  • виділяйте для себе зони інтенсивного уваги і повного спокою. Чергуйте їх.
  • доробіть проект

Це екстремальний метод зберігає енергію цілеспрямованої і здорово економить час.

Суть його в тому, щоб не розтягувати завдання, які для реалізації вимагають кілька годин, на кілька днів з перервами.

Сідайте і закінчіть її в один раз.

Відпочинок, здоров’я і розваги

Не забувайте, що ви не раб, по-цьому давайте собі відпочинок, але тільки тоді, коли ви дійсно в ньому потребу. Навчіться чесно відокремлювати лінь від втоми.

Читайте також: ЧОМУ ВАРТО НАВЧИТИСЯ, ЩОБ ДОСЯГТИ УСПІХУ В КАР’ЄРІ

Використовуйте тільки гострі інструменти

Це як в тій старій казці про двох лісорубів. Їм обом на конкурсі лісорубів видали інструменти. Перший швидко схопив сокиру і побіг рyбати, думаючи, що головне – це час.

А другий спокійно сів, і почав гострити свою сокиру. Коли час вже добігало кінця, перший був впевнений, що виграє, адже він весь час рубав.

Однак другий під кінець встав, і своїм гострим сокирою впорався набагато краще за час, що залишився. Мораль?

Не використовуйте іржаві інструменти. Користуйтеся ефективними методами, програмами, швидкими комп’ютерами, в кінці кінців вони заощадять Вам час і зусилля, а вивільнені час витратьте на щось інше.

Правило цифр

Припущення є великою тратою часу. Не будуйте припущень щодо того, скільки ви зробили, скільки залишилося зробити – завжди дивіться на реальні цифри.

Розбийте роботу на складові, і відзначайте зроблене по мірі виконання. У цьому випадку ви завжди будете знати точно, скільки ви зробили.

Мінливий повзунок виконання завдання – кращий стимулятор зробити ще. Перед довгостроковим проектом робіть тести, пробні варіанти.

Вимірюючи час, витрачений на тест, ви зможете екстраполювати його результати, обчисливши час, яке реально потрібно на виконання усього проекту.

Правило якості часу

Як оцінити, який проект скільки вимагає часу? Якому проекту приділяти більше уваги?

Спробуйте для себе виконати наступне: спробуйте працювати з електронною поштою 30, 60 і 90 хвилин в день. Порівняйте результати.

Якщо ви побачите, що за 30 хвилин буде готове 50% завдань, за 60 хвилин роботи ви зробите 90% завдань, а за 90 хвилин – 95%, виберіть для себе оптимальне співвідношення час / якість, і дотримуйтеся його в подальшому.

Для мене очевидно, що більше 60 хвилин витрачати вже невигідно.

Джерело.

facebook