fbpx
Суспільство
Як правильно пити: майстер-клас від експерта

Особиста думка Микити Вознесенського, і не в якому разі не реклама “синьки”. Бо так визначається культура пиття.

І головне, шановні, – міра.

Насамперед, в морозилку укладається кілька змін чарок. Бо, всупереч поширеній помилці, заморожувати належить не горілку, а чарки! Горілку слід тільки охолодити, градусів до десяти-п’ятнадцяти. Дверцята холодильника цілком підійдуть. І, звісно ж – горілка повинна бути гарною, на ній економити не варто, навіть після підвищення цін.

Далі, ставимо варити картоплю. Але не аби яку! Картопля, зварена в трохи підсоленій воді, неодмінно повинна бути розсипчастою і запашною! Всі інші варіанти ми з презирством відмітаємо.

Поки картопелька вариться, треба підготувати оселедець. Обов’язково – дуже жирний, бочкового пряного посолу. Акуратно чистимо, позбавляємо кісток абсолютно, ріжемо на скибочки, і – укладаємо на оселедочницю (подовжено-овальну тарілочку з висотою бортів близько 6-9 мм). Розклавши її так, щоб створювалося враження практично цілої рибки, зверху густо покриваємо її найтоншими півкільцями ріпчастої цибулі (білої і червоної), після чого скроплюємо (мало-мало, але так, щоб на кожен шматочок попала) олією соняшниковою.

Тим часом картопелька майже достигла, але є ще час розкласти по мисочках солоні грибочки (опеньки, лисички, рижики), і солоні огірочки. Застерігаю – саме бочкові солоні! Не мариновані! Вельми не зашкодить дрібно-дрібно порізати кріп, петрушку, на смак – селеру або зелену цибулю, поклавши нарізане в окрему велику мисочку і гарненько перемішавши.

Природно, що напередодні була куплена сметана. На ринку! Густа! Та, що називається – “ложка стоїть”. Це – основа для отримання смаку горілки. Решта (за бажанням) закусок можуть подаватися не раніше, як тільки після третьої чарки. Закурити (знову ж за бажанням) – теж.

Отже. Кладемо на тарілочки варену картоплю. Виделкою кожну картоплину трохи надломлюємо посередині, і кладемо поверх сметану. Щедро посипаємо сумішшю зелені. Дістаємо крижані чарки, горілку, і наливаємо. Проголосивши що-небудь відповідне, дружно перекидаємо чарки.

А ось тут – найцікавіше: порядок закушування! (Бо від цього багато що залежить) Слід чинити так: поставивши чарку, наколоти скибочку-два оселедці (неодмінно прихопивши цибульки), відправити в рот, і – почати повільно жувати. У цей час відламується шматочок картоплини (зі сметанкою, з зеленню), і – туди ж. Тобто – в рот. Далі – шматочок свіжого, запашного чорного хліба. Пожувати, проковтнути.

І – ось тут-то і виявиться справжній смак горілки, який він повинен бути! Після того вже можна огірочка, грибочка або повторити чогось попереднього – це вже куди вилка потягнеться. Бо перешкоджати думкою тут – не треба! Організм – він мудрий підсвідомо, і сам розбереться, куди руку з виделкою направити.

Читайте також: Прості та маловідомі способи позбутися від похмілля

Джерело.

facebook