fbpx
Україна
Як просувається медична реформа в Україні

Підготовка до медреформи йде повним ходом — перехід на страхову медицину планують уже в цьому році. На сайті МОЗ на громадське обговорення вивісили законопроект, яким створюють спеціальний орган медстрахування і змінюють правила фінансування лікарень. Після місяця обговорення документ подадуть у Раду. ”

СЛУЖБА ЗДОРОВ’Я. Зокрема, МОЗ пропонує вже в цьому році створити Національну службу здоров’я (НСЗ), яка керуватиме страховою медициною в країні. Кожен українець укладе з лікарем договір і зможе претендувати на безкоштовну допомогу з гарантованого переліку від МОЗ. Ніяких додаткових відрахувань з народу не візьмуть, а всі послуги, що входять до списку, оплатить держава. А всі процедури, що не входять до переліку, людина повинна буде сплатити сама.

Реформа почнеться з первинної ланки (терапевти, сімейні лікарі та педіатри) і невідкладної медицини. Серед головних завдань НСЗ — заключення з лікарнями контрактів, за якими з бюджету будуть виділятися гроші на обслуговування пацієнтів. Скільки коштів дістанеться тому чи іншому закладу, залежить від кількості клієнтів та кількості наданих їм послуг. У міністерстві пояснюють: українці будуть укладати контракти з лікарями, отримувати у них медичну допомогу гарантованого пакету медпослуг, а НСЗ, за підсумками місяця, — перераховувати лікарні необхідну суму.

Нагадаємо, що в одного лікаря за новим правилам може бути не більше двох тисяч пацієнтів і на кожного з бюджету планується виділяти близько 270-300 грн на рік. Втім, НСЗ буде щорічно переглядати цей тариф, орієнтуючись на держбюджет і надані в минулому послуги. А вже до 2019-го це будуть єдині бюджетні гроші, на які зможуть претендувати лікарні.

НЕ ПРОЙДЕ. Також НСЗ стежитиме за якістю послуг і аналізуватиме, що і де користується популярністю. При цьому контракти з недобросовісними лікарнями, які будуть вимагати додаткові кошти у пацієнтів, розірвуть і медзаклад не буде отримувати держкошти.

Як зазначає медексперт РПР Олександр Ябчанко, грошей на оплату гарантпакету лікарням повинно вистачити: “При цьому фінансування чистоти приміщень у лікарнях, їх опалення, справну роботу тих же розеток ляже на плечі органів місцевого управління”. Політологи сумніваються, що у ВР є голоси за цей законопроект.

“Навіщо потрібно створювати окремий орган? Ці функції може взяти на себе міністерство. А ось створення цієї служби дозволить розмити відповідальність, що спричинить за собою корупційні ризики”, — вважає політолог Руслан Бортник.

Гарантпакет: рак, аналізи і вагітність

Список послуг, які входять у пакет гарантованої медичної допомоги, складається з 20 пунктів. До цього переліку входить надання екстреної медичної допомоги і контроль лікаря за пацієнтами із соціально небезпечними захворюваннями (туберкульоз, ВІЛ/СНІД, гепатит). Також терапевти і сімейні лікарі будуть стежити за хворими з психічними розладами та неускладненою вагітністю.

Безкоштовно вони будуть розповідати про національні програми вакцинації та скринінгові тести.

Читайте також: МОТОРШНА АВАРІЯ В КИЄВІ: АВТО ПРИЗЕМЛИЛОСЯ НА ДАХ ІНШОЇ МАШИНИ

Якщо говорити про послуги, то за бюджетні гроші кожному українцю буде доступний цілий ряд аналізів: можна буде перевіритися на цукровий діабет, гіпертонію та інші серцево-судинні захворювання, рак шийки матки та молочної залози, рак прямої кишки та передміхурової залози.

Також у списку МОЗ стоять основні аналізи крові (загальний кальцій, глюкоза, холестерин, а також печінкові та жовчні ферменти), сечі і калу. Доступні будуть українцям також електрокардіограма і флюорографія. І як і раніше абсолютно безкоштовно видадуть довідки і лікарняні листи.

Джерело.

facebook