fbpx
Breaking News
Схоже, 74-річний гуморист одружився вп’яте. Після 33 років шлюбу з Оленою Степаненко він проміняв дружину на молодшу від себе на 44 роки Тетяну Брохунову.
Запіканка з тушкованої капусти з фаршем та сиром в духовці – ніжне і ситне блюдо, яке обов’язково варто приготувати
Особливі молитви, які захистять діточок (своїх, або хрещеників і онуків) від гoря, скверни, зла, нещасть і хвоpоб. Материнські молитви – найсильніший вид захисту, адже мати і дитя пов’язані нерозривною ниткою
Ура! Нарешті я його знайшла! Господиньки, це унікальний рецепт тіста для піци! Мої гості з трудом повірили, що готувала його сама
Віка ніколи не залишалася ночувати, але дуже любила приїхати до нас в 11 годині ночі і скупатися в джакузі. Тато приносив їй у ванну чай і тер спинку (напевно). Вона дуже любила створити ілюзію того, що дуже зайнята. Приїжджаючи до нас, вона щоразу брала ганчірочку, і на доказ того, що вона дуже охайна, натирала мікрохвильову піч. Хоча, крім неї на кухні, квадратурою 50 метрів, було ще дуже багато місць, де можна було пройтися ганчіркою
Україна
Як просувається реформа освіти в Україні

Реформа освіти в Україні у самому розпалі — у МОН готуються повністю змінити школи вже з наступного року. “Нова українська школа буде вводитися з 2018 року. Це нові державні стандарти освіти, але у нас багато роботи за різними напрямками: оновлення змісту, підготовка людських ресурсів, зміна структури та створення мережі навчальних закладів, зміни в системі управління”, — заявила на засіданні Ради регіонального розвитку глава МОН Лілія Гриневич.

Поки між реформою і її втіленням стоїть друге читання законопроекту у Верховній Раді, яке може пройти в кінці квітня.

Перш за все, реформа передбачає введення 12-річного навчання: чотири роки початкової школи, п’ять років базової середньої і три роки профільної школи. Якщо закон ухвалять найближчим часом, перші школярі підуть до школи на 12 років вже в 2018 році, а перший випуск буде у 2030-му.

Передбачається, що з 2018-го молодша школа буде навчатися за новими навчальними програмами, для цього вже в травні міністерство планує затвердити новий Держстандарт для початкової школи. Зокрема, на виконання завдань дітям хочуть давати час з урахуванням їхніх індивідуальних здібностей, зменшать обсяг домашніх завдань, кількість обов’язкових предметів скоротять до восьми, вчити малюків будуть за допомогою ігор, вчителям дадуть можливість самим створювати програми в рамках Держстандарту, і найголовніше — оцінки замінять на фігурні позначки. Поки ж МОН готовий розробити і випробувати нові програми в 2017-му школах за заявками.

“Ми готові в цих школах зробити ще пілотний проект змісту, щоб впровадити ті навчальні програми, які будуть по всій Україні з 2018 року”, — сказала Гриневич.

А ось до 2022 року МОН має розробити і запустити нові державні стандарти базової середньої освіти (посилять вивчення української мови, зроблять більше предметів на вибір, введуть ЗНО для 9-х класів), а до 2027-го — запустити профільну школу (створять академічні ліцеї, в яких учень протягом першого року може змінити профіль навчання і рівень складності).

Також у планах до 2018-го підвищити кваліфікацію вчителів молодших класів, створити нові підручники, створити нацбазу електронних підручників і курсів, ввести в школах електронний документообіг.

Батьки і експерти холодно відгукуються про реформу. Батькам не подобається зайвий рік навчання, а фахівці вважають, що 12-річка — це зайве навантаження і витрати. “Також електронні книги дуже швидко знищать зір дитини”, — вважає експерт в галузі освіти Андрій Черних.

Лідери і 200 млн на автобуси

Ще одним етапом реформи освіти в рамках децентралізації є створення нової сітки шкіл. Нагадаємо, для оптимізації навчального процесу та економії у великих населених пунктах тепер працюватимуть головні  школи, які будуть оснащені комп’ютерами, медіатекою, лабораторіями і спецкласами для навчання старшокласників. Їх із сіл возитимуть автобусами.

При таких школах будуть філії — сільські школи для молодших класів. За даними МОН, зараз в країні вже працюють 178 таких шкіл і 511 їхніх філій. На обладнання спецкабінетів і лабораторій вже виділили 300 млн грн, на закупівлю автобусів — 200 млн.

Читайте також: У КОГО ВІДБЕРУТЬ СУБСИДІЇ ПІСЛЯ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

У міністерстві назвали області-відмінники зі створення таких навчальних закладів: Львівська . Найбільш відсталим регіоном виявилася Закарпатська область — тут не створено жодної школи. Також плетуться в хвості Вінницька, Миколаївська та Одеська області — у кожній з них функціонують всього по два навчальні заклади.

Джерело.

Related Post