fbpx
Суспільство
Як провести зимові канікули – 5 порад психолога

Попереду у школярів два тижні канікул. У цей час дітям варто відпочити й набратися сил перед новим навчальним семестром. “Зимові канікули – гарна можливість для того, щоб приділити якомога більше часу власним дітям. Не варто змушувати їх щось робити чи нав’язувати власну думку, як з користю провести час. Передусім слід прислухатися до бажань дитини, а потім раціонально і виважено спланувати час”, – розповідає Gazeta.ua психолог Наталія Носаль.

Фахівець дає кілька порад, як з користю провести канікули.

1. Приділяйте дітям більше уваги

Намагайтеся за цей час надолужити втрачене протягом попередніх місяців навчання у школі чи дитсадку. Спілкуйтеся з дитиною, разом грайтеся або читайте. Це вас згуртує.

2. Разом відпочивайте

Новорічні та різдвяні свята – час, коли нудьгувати нема коли. У парках і на площах міст безліч ярмарків і традиційних гулянь. Відвідайте такі урочистості разом з дитиною. Без вражень не залишиться ніхто.

3. Грайте у зимові ігри

Діти люблять зимові види спорту. Лижі, ковзани чи санчата – гарна нагода весело провести час. Крім того, можна зліпити снігову бабу чи пограти у сніжки.

4. Навчіть учитися і допомагати

Дітям варто пояснювати, що навчання – це не тільки заняття в школі. Власним прикладом слід показати, що вчитися потрібно завжди. Але варто пам’ятати, що навчання під час канікул не можна нав’язувати. Воно має бути легким і бажаним. До прикладу, можна пограти у “міста” і в такий спосіб розширити знання дитини з географії. Спільне прибирання у домі чи готування на кухні навчить дитину дисципліні.

5. Дозвольте заборонене

Зимові свята – час казки та здійснення дитячих мрій. Якщо протягом року ви забороняли дитині їсти солодощі чи іншу “нездорову” їжу, намагалися вкласти її спати о 22:00 чи не дозволяли грати в комп’ютерні ігри більш як 40 хв – дозвольте. Покажіть дитині, що заборона нестрашна.

Читайте також: НА ІНАВГУРАЦІЇ ТРАМПА ПОРОШЕНКА НЕ БУДЕ

Джерело.

facebook