fbpx
Україна
Як прожити до ста років: їжте горіхи, катайтеся на велосипеді і зважуйте порції

Все більше українців намагається вести здоровий спосіб життя – не тільки займаються спортом, а й стежать за своїм харчуванням. Допомагають в цьому товари для спорту і здорового способу життя, які купують в тому числі онлайн.

Про це говорить дослідження аналітиків маркетплейса Prom.ua, проведене спеціально для “Сегодня”.

ІНВЕНТАР. За даними Prom.ua, різке зростання на спорттовари, техніку для приготування здорової їжі (пароварки, міксери, блендери), а також на корисні продукти (фрукти, ягоди, горіхи, сири) почався ще 2015 року.

Так, якщо два роки тому , наприклад, за 6 місяців було 14 тис. замовлень рюкзаків, то рік тому – понад 36 тис., цього року – майже 31 тис.

Удвічі більше, ніж два роки тому, люди купили велосипедів, в 3,5 разу – самокатів. Зросла і популярність техніки – кухонні ваги, на яких можна зважити порцію продуктів, щоб не з’їсти зайвого, стали купувати вдвічі частіше, міксери – в 3,5 разу.

Дорогі мультиварки поки що розкуповують не так швидко, але вони користуються все більшим попитом. Як видно з інфографіки, ціни не зашкалюють, хоча переважно зростають.

Так, наприклад, велосипеди подорожчали на 211 грн (до 2861 грн, це машини не преміум-класу, там ціни більше в рази), кухонні ваги – на 24 грн (до 248 грн), міксери – на 57 грн (до 706 грн). Зате подешевшали рюкзаки (-198 грн, або до 595 грн), мультиварки (-21 грн, або до 1406 грн), блендери (-17 грн, або до 1065 грн).

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ. Споживачі замовляють онлайн і продукти – попит на здорову їжу зріс за два роки на 50%. У тренді – горіхи (приріст +83%): бразильський горіх, фісташки, арахіс, волоські і кедрові.

Такі замовлення в середньому обходяться покупцям в 381 грн. Попит на фрукти, ягоди зріс на 70%. Популярні вегетаріанські та дієтичні продукти: зростання попиту – на 64%, середній чек – 231 грн.

“Український покупець тільки готується замовляти харчування онлайн. Це екзотичні продукти, які складно знайти або дорого купити в супермаркеті. Перед святами замовлень більше на 30-40%”, – коментує Іван Кравець, керівник маркетплейса.

Читайте також: 4 ПОГАНІ ЗВИЧКИ, ЯКІ ВБИВАЮТЬ МОЛОДІСТЬ ШКІРИ

ЕКСПЕРТИ. Фахівці сервісу послуг Kabanchik.ua зазначають, що до літа на 30% зріс попит на послуги тренерів. Заняття з особистим тренером коштує 100-300 грн.

Популярні інструктори з йоги (30% замовлень), тренери з боксу (15% замовлень) і танців (14% замовлень). Менше затребувані фахівці з плавання (3%) і зимових видів спорту (5%).

На думку президента Федерації сприяння охороні здоров’я Володимира Загороднього, є дві головні причини зростаючого прагнення людей до здорового способу життя: плачевний стан нашої медицини і розуміння, що лікуватися буде набагато дорожче, ніж витрачатися на правильне харчування і покупку спортінвентарю.

“Українці, перш за все молоді, зрозуміли: потрібно мати здоров’я, щоб забезпечити себе і свою родину, і почали прагнути до цього”, – резюмував Загородній.

facebook