fbpx
Лайфхаки
Як прожити на 35 років довше

Ніяка генетика або природні умови не можуть зробити з людиною більше, ніж правильний спосіб життя і здорові звички. Ось основні правила, які додадуть роки до вашого життя.

Майте багато друзів (+ 7 років)

Що стосується дружби, то тут чим більше, тим краще (і здоровіше). В австралійському дослідженні, в якому взяло участь +1477 сімдесятирічних людей, було встановлено, що наявність широкого кола друзів допомагало продовжити життя до семи років.

Можливо, друзі просто допомагають пережити важкі часи, але біохімія теж грає тут свою роль.

«Дружба насправді збільшує виробництво окситоцину,» – кажуть дослідники. Oкситoцин (гoрмoн обіймів) надає заспокійливу дію на мозок і може бути однією з причин, що відповідають за нормалізацію артеріального тиску, зменшення надмірної ваги, більш швидкого одужання після хвороб.

Працюйте (+ 2 роки)

Забудьте про своє крісло. День, проведений сидячи, підвищує ризик смeртi протягом найближчих трьох років на 40%, навіть якщо ви тренуєтеся.

Коли ви сидите, ваше кровообіг сповільнюється, ви спалюєте менше калорій, а ваш обмін речовин погіршується.

Сьюзен Блок, виявиd, що скорочення вашого сидячого часу до менш ніж трьох годин в день може збільшити тривалість життя на два роки.

Це може бути стояче робоче місце, перерви в роботі, прогулянки, відмова від машини по дорозі на роботу, пішки на поверх і так далі.

Чисті зуби (+ 6 років)

Звучить трохи несподівано, правда? Але гнильні бактерії з вашого рота можуть викликати запальні процеси в тілі, підвищуючи ризик серцево-судинних захворювань, інсульту, діабету і навіть aутoімунні захворювання, такі як ревматоїдний артрит.

Навіть користування зубною ниткою щодня протягом шести місяців може значно зменшити рівень С-реактивного білка, маркера запалення, який підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, говорить дослідження International Heart and Lung Institute.

Таким чином, велике значення має гігієна порожнини рота, а регулярне використання зубної нитки може додати 6,4 року до вашого життя.

Сирі овочі (+ 2 роки)

Ваша мама була права: овочі дійсно корисні.

Чоловіки, які їдять принаймні 60 грамів (близько 1 чашки) овочів в день, будуть жити в середньому на два роки довше, ніж люди, які їдять менше 20 грамів в день.

Хоча варені, як і сирі овочі , дуже корисні для вашого здоров’я, однак …

Думай позитивно (+ 7 років)

Наука підтверджує те, про що ми і так давно здогадувалися: позитивний погляд на життя і сміх дійсно може допомогти вам жити довше.

Дослідження показало, що люди з позитивним поглядом на процес старіння жили більш ніж на сім років довше, ніж ті, хто тривожиться з приводу.

А для тих, хто святкує своє 100-річчя, цей фактор взагалі є визначальним.

Позитивне мислення допомагає нашому мозку довше не старіти, покращує пам’ять, допомагає уникнути депресії і бореться з хворобою Альцгеймера. Більш того, простий акт сміху знижує рівні гормону стресу кортизолу не гірше ліків.

Контроль за вагою (+ 3 роки)

Індекс маси тіла (ІМТ) є вашим барометром правильного фізичного стану. Він обчислюється шляхом ділення маси тіла в кілограмах на квадрат зростання в метрах. Я

кщо ця величина у вас від 25 до 35, то це може скоротити ваше життя на строк до трьох років, кажуть вчені з University of Alabama. ІМТ перевищує 35 говорить про те, що у вас одна зі стадій ожиріння .

Надлишок жиру в oргaнiзмi підвищує ризик розвитку діабету, хвороб серця, інсульт, aпнoe уві сні, рак товстої кишки і цілий букет супутніх захворювань.

Читайте також:

Горіхи (+ 3 роки)

Коли в Loma Linda University вивчили харчові звички 34000 адвентистів сьомого дня (вони відомі своїм довгожительством), то виявили, що ті, хто їв горіхи п’ять днів на тиждень, жили в середньому на 2,9 року більше, ніж ті, хто їв горіхи рідше , ніж раз на тиждень.

Горіхи знижують ризик високого кров’яного тиску, інсулінорезистентність, високий рівень холестерину, нестабільний серцевий ритм і цукровий діабет. Більш того, високий вміст в них білка і жиру може викликати почуття ситості і сприяти втраті ваги.

Фізичні вправи (+ 5 років)

Незалежно від виду вправ будь-яка фізична активність допоможе вам жити довше.

Дослідження, обстежило 654827 людей у ​​віці від 21 до 90 років. Воно виявило, що заняття спортом додає нам в середньому 4,5 року.

Як бачите, ніяких сенсацій і молодильні яблук в цьому списку немає. Все це ми в різних варіаціях в общем-то вже чули, бачили і прекрасно знаємо. Залишилося тільки почати робити.

Джерело.

facebook