fbpx
Наука
Як самостійно підготуватися до ЗНО – 5 порад

Менш ніж за два тижні стартує зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Утім до останнього предмету – хімії – ще більше місяця.

Хтось боїться займатися самостійно, тому готується з репетитором. Але в тестуванні немає нічого страшного і надприродного. Тому в силах кожного готуватися до тестування самостійно.

Пропонуємо 5 порад, як самостійно підготуватися до ЗНО

1. Розплануйте свій час

У будь-якій справі правильне планування – запорука успіху. Самоорганізація – ключовий чинник складання іспитів. Тому заведіть щоденник. У ньому записуйте, які теми з яких предметів потрібно вивчити протягом тижня. Потім розпишіть відповідний об’єм роботи на кожний день. Подібний план можна намалювати на аркуші паперу чи ватмані і повісити його на стіну. Завдяки плануванню ви зможете спостерігати за власним прогресом. Дотримування суворого графіку не дасть вам байдикувати та лінуватися.

2. Оточіть себе однодумцями

Потрібно оточити себе людьми, які складають ЗНО з таких самих предметів, як і ви. Це можуть бути друзі, однокласники чи зовсім не знайомі люди з групи у соцмережах Можна разом проходити теми чи виконувати тестові завдання. До прикладу, можна питати один одного дати з історії чи хімічні формули; розповідати про прочитаний літературний твір на різні теми говорити іноземною. Такі “ігри” додадуть мотивації вивчити щось нове чи довчити матеріал.

3. Озбройтеся необхідними посібниками

Зараз представлений великий вибір посібників для підготовки до ЗНО. Утім багато з них мають недоліки. Тому до тестування краще за все готуватися за шкільними підручниками. Використовуйте аудіокниги – так ви зекономите час. Таким чином готуватися до ЗНО можна у транспорті чи дорогою до школи. Додатково слід використовувати різні довідники. Головне, щоб вони були схвалені Міністерством освіти і науки. Важливо також проходити тести минулих років. Це допоможе розібратися зі специфікою тестування та визначити свої слабкі сторони та теми.

Читайте також: 5 ЗДОРОВИХ ПОДАРУНКІВ ДО ДНЯ МАТЕРІ

4. Користуйтеся онлайн-ресурсами

Зараз в інтернеті є багато порталів, які допоможуть при підготовці до ЗНО. На сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти є збірники тестових завдань минулих років. Крім того, з кожного предмету можна пройти онлайн-курси та онлайн-тести. У соціальних мережах є групи для підготовки з різних предметів. Там учасники діляться цікавими новинами, разом розв’язують завдання, викладають різні правила та формули. На YouTube є відеоуроки з різних предметів. Також можна завантажити на телефон мобільні додатки: формули з фізики, математики чи хімії, скорочені тексти з літератури, дати з історії та географічні довідники.

5. Ведіть конспект

Заведіть блокнот чи зошит для написання конспектів. Розділіть його за предметами і записуйте туди ключову теорію, правила, формули, визначення чи імена літературних героїв. Записувати варто кольоровими маркерами та ручками. Записана власноруч інформація краще запам’ятовується. Крім того, конспект можна перечитати перед тестуванням.

Джерело.

facebook