fbpx
Здоров'я
Як схуднути уві сні: медики розкрили секрет

Вчені близькі до створення нових методів лікування ожиріння

Медики з Університету Айови в США розповіли, як схуднути уві сні. Наявність так званих здорових бактерій в кишечнику дозволяє спалювати більше калорій в нічний час, передає MedikForum.

Дослідники сподіваються, що отримані ними дані приведуть до створення нових методів лікування ожиріння.

“Наші дослідження дійшли висновку, що, бактерії в кишечнику відповідають за спалювання зайвих калорій в період сну. Ми зосередили наші спостереження на впливі рисперидону – антипсихотика, який призводить до суттєвих збільшень зайвої ваги у пацієнтів”, – заявив автор експерименту, професор мікробіології Джон Кірбі.

Рисперидон використовується для лікування психіатричних розладів у дорослих і дітей, включаючи аутизм, роздвоєння особистості і шизофренію.

Останні два десятки років кількість рецептів на рисперидон зросла у 8 разів.

Вчені визначили, що на ранній стадії прийому рисперидону в довгостроковій перспективі пацієнти набирають вагу через істотну зміну мікробіома кишечника.

В ході нового дослідження вчені спробували визначити, як ці викликані рисперидоном зміни мікробіома сприяють збільшенню зайвої ваги. Вони визначили, що ліки значно впливають на бактеріальну композицію кишечника у мишей. Зміна мікробіома викликали зниження метаболізму в стані спокою, а саме цей показник цілком відповідає за збільшення ваги.

Читайте також: Вчені навчилися передбачати рак до його появи

Джерело

facebook