fbpx
Здоров'я
Як швидко вилікувати кашель: 5 правил

Під час ряду захворювань кашель може бути симптомом, тому дуже важливо своєчасно на нього звернути увагу і не допустити погіршення ситуації.

Пропонуємо Вашій увазі п’ять простих правил, які допоможуть позбутися від кашлю.

  • З’ясувати причину кашлю

Перш за все, слід встановити причину кашлю і почати етіотропну терапію (лікування, спрямоване на усунення причини виникнення зaxвopювання). Слід почати і лікування основного захворювання.

В цьому випадку може застосовуватися відхаркувальні і протикашльові засоби – по вологого кашлю слід застосовувати муколітики, а за сухого в ряді випадків раціонально використовувати протикашльові.

Зауважимо, що дуже часто кашель виступає в ролі симптому вірусної або бактеріальної інфекції, тому в комплексі лікування можна скористатися противірусними засобами або антибіотиками.

Читайте також: ЩО ТРЕБА ПИТИ ПРИ ПЕРШИХ ОЗНАКАХ ЗАСТУДИ: ПОРАДА МЕДИКІВ

  • Своєчасно розпочати лікування

Варто пам’ятати, що кашель сам собою не пройде. Якщо ж тільки з’явилися деякі симптоми кашлю, не забувайте, що народні засоби і інгаляції слід використовувати раціонально.

У разі сухого кашлю, досить буде призначення короткого курсу протикашльових препаратів.

  • Використовувати народні засоби

Народне лікування кашлю слід застосовувати тільки як допоміжний на тлі з основною терапією. Ні в якому разі не намагайтеся вилікувати важкі інфекційні захворювання за допомогою народних засобів, оскільки вони ефективні тільки в комплексі з медикаментозним лікуванням.

Кращі народні засоби від кашлю:

– Імбирний чай;

– відвар з квітів гречки;

– відвар з ромашки, чебрецю, мати-й-мачухи;

– мед з лимоном.

  • Застосовувати інгаляції

Парові інгаляції – вельми ефективний метод лікування кашлю, який сприяє вікашлюванню мокротиння. Щоб ця процедура була якісною і ефективною, можна використовувати спеціальні інгалятори або застосовувати аромалампу.

Якщо ж у вас немає подібних пристроїв, то можна просто дихати парою, що йде від вареної картоплі.

Щоб отримати найкращий ефект в інгаляцій можна додати ефірні масла. Зокрема, виражену муколітичних ефектом володіють масла кедра, евкаліпта, чайного дерева і шавлії.

  • Пити багато рідини

Пиття теплої рідини сприяє розрідженню мокротиння і підвищує швидкість його виведення. Рекомендується пити чай з малиною, фруктові та овочеві соки, а також негазовану воду.

Статті нашого сайту носять ознайомчий характер. Перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Джерело.

facebook