fbpx
Технології
Як швидко висушити промокле взуття

У природи точно ніколи не буває поганої погоди? Розкажіть про це своїй вічно вологою взуття! Противна кашка зі снігу, величезні калюжі, які ніяк не перескочити і не обійти без втрат, так і норовлять залишити свій мокрий слід в затишних черевичках або чоботях. Ось і доводиться шукати різні хитрощі, як швидко висушити взуття .

Загальні правила сушіння

Важливо! Ніколи не піддавайтеся бажанням швидко висушити мокре взуття (особливо шкіряну, мембранну) прямо на батареї або поблизу обігрівача: вони можуть спотворити ваші улюблені черевички до невпізнання! Чому? Біля такого джерела тепла взуття сохне нерівномірно. Волога випаровується тільки зовні, матеріал починає деформуватися, тріскатися, а проклеєні деталі можуть зовсім відпасти.

Гумові чоботи чудово себе почувають біля електрообігрівача, на батареї. Якщо джерело тепла дуже гарячий, підмостки дощечку. Тільки утеплювач витягніть і помістіть його окремо на батареї.

Зважилися використовувати фен – виберіть правильно температуру. Це повинен бути тільки холодне обдування!

Кросівки, кеди після прання бажано сушити не в машині-автомат, а природним способом, замшеве взуття – виключно при кімнатній температурі.

Мокру шкіряну підошву розмістіть так, щоб повітря надходило до неї вільно: покладіть черевик на бік або підвісьте його на шнурках.

Перед сушінням обов’язково витріть черевики зовні і всередині від бруду вологою ганчірочкою. А ось замшеве взуття потрібно спочатку просушити, потім прибрати налиплу бруд взуттєвої щіткою.

Хочете швидко висушити устілки – витягніть їх з мокрих чобіт і розмістіть на батареї.

Читайте також:Як зробити так, щоб вікна в машині не запотівали

Старі газети

Засунути всередину промоклих чобіт пом’ятий газету. Оберніть папером взуття зовні і закріпіть гумкою, міняйте вологі газети якомога частіше. Так можна сушити мембранну і вибагливу замшеве взуття. До речі, цей метод – найдієвіший і перевірений не одним поколінням. Якщо чоботи світлі, візьміть туалетний папір. Справа в тому, що вологі газети залишають на поверхні взуття друкарську фарбу, яка погано відтирається. Один нюанс: волога натуральна шкіра дуже вразлива, тому не наштовхує в мокрий черевик дуже багато паперу, щоб не розтягнути і не змінити його форму.

Куховарська сіль

Швидко висушити промоклі чоботи, черевички допоможе звичайна сіль. Нагрійте її, наприклад, на чистій сковорідці або деку. Висипати в щільний носок, акуратно розподіліть всередині чобота або черевика. Якщо сіль охолола, а волога всередині залишилася, повторіть процедуру.

Силікагель

Після прання кросівки або кеди можна швидко висушити силікагелем. Це відмінний спосіб сушити і замшеве взуття. Просто покладіть мішечки з кульками всередину і годинку-другий почекайте. До речі, таку міні-сушилку можна носити і на роботу. Залишиться тільки перевзутися після дощу і покласти силікагель, наприклад, в мокрі ботильйони. До кінця робочого дня вся волога піде і не забудьте просушити мішечки з наповнювачем на батареї, щоб знову застосувати ці диво-кульки за призначенням.

Порохотяг

Як правильно сушити взуття порохотягом? Все дуже просто! Приєднайте шланг порохотяг до отвору на видування, помістіть трубку в чобіт. Деякі господині засмучуються, коли після дослідження приладу не знаходять отвір для видування повітря, тому не застосовують такий вид сушки. А даремно! Виявляється, і тут є свої хитрощі. Працюючи на всмоктування повітря, орохотяг зайву вологу і може дуже швидко висушити матеріал зсередини. На кожен чобіт приділіть мінімум 15 хвилин свого дорогоцінного часу. Робіть все правильно!

Вентилятор

Підготовчий етап: з дроту зробіть 2 гачка, схожі на англійську «S». Зміцніть їх на сітці вентилятора одним кінцем, на інший повісьте черевики, туфлі п’ятами вгору. Чоботи таким способом сушити не дуже зручно: занадто вони габаритні. Розв’яжіть шнурки, витягніть язичок. Максимально розкрийте взуття, щоб вона гарненько продувалася зсередини. Вентилятор закріпіть, включіть на середню швидкість. Через годину перевірте результат. Цей метод хороший, коли потрібно швидко висушити кеди, кросівки після прання.

Засипте дно коробки звичайним рисом. Взуття з делікатного матеріалу покладіть на рис підошвою вгору. Коробку закрийте щільно кришкою, рівень вологості можете перевірити тільки через пару годин.

Читайте також:Потрібно знати:що ховається під значками “БІО”, “ЕКО”, “ОРГАНІК”

Джерело.