fbpx
Суспільство
Як стати щасливою людиною – поради фахівця

Незадоволеність власним життям робить людину нещасною. Звинувачують у цьому всіх і кожного, але не себе. Утім стан щастя чи нещастя залежить лише від себе самого, кажуть фахівці.

“Ми відкладаємо свою радість, забуваючи про те, що вона у кожній миті життя. Важливо, навчитися це помічати. Щастя – тут і зараз. Потрібно створити його самому або просто дозволити йому бути”, – розповідає Gazeta.ua духовний психотерапевт, майстер медитації Дарія Саєд.

Що таке щастя?

Щастя – це почуття і стан повного задоволення. Хтось каже, що щастя – це це моменти, спалахи, миті. А ще кажуть, що щастя у кожного своє. Усе це – правда. Просто кожному з нас у житті задоволення приносять різні речі.

Що ж впливає на відчуття щастя?

Від нас самих залежить, у чому ми бачимо своє власне щастя і на скільки ми самі собі дозволяємо бути в цьому стані.

Тоді що є щастям для вас особисто?

Для мене щастя у тому, щоб встигати проживати моменти і хвилини, які дарує Бог. Щастя – бачити красу навколо, в інших людях і відчувати її в собі. Щастя – це можливість мріяти і вимовити вголос свої бажання Джину і від цього зрозуміти самого себе краще. Щастя і диво – це відкритість і довіра. І от щастя – дозволити цьому всьому бути. За щастям ховається велика сміливість і сила.

Чому у з’являється синдром не щасливої людини?

Люди часто забувають, що життя вже відбувається, відбувається зараз, у цю хвилину. Людина втрачає радість, коли віддається своїм тривогам з минулого, суєті, страхам перед майбутнім. Коли людина перестає дарувати собі маленькі радощі, вона втрачає смак і увагу до життя, до самої себе. Натомість життя наповнюється сумом, образами, претензіями. Але треба пам’ятати, що все ж залежить тільки від нашого особистого сприйняття дійсності.

Часто можна почути: “я стану щасливою, як вийду заміж”, “я стану щасливою, коли схудну”, “я стану щасливою, коли у мене буде хороша робота”. Чому з’являється оце “стану”? Чому люди не задовольняються тим, що мають зараз?

Ми часто забуваємо: все, що у нас є, воно тут і зараз. Усе, що було, минуло. Навіть якщо залишилися глибокі рани всередині, майбутнє ще не настало і яким воно буде ніхто не знає. У Біблії є слова: “Будьте як діти і ввійдете в Царство Небесне”. Малюки відкриті і уважні, їх легко зацікавити не результатом, а процесом. У цьому секрет. Радість від шляху, від кроків, а не тільки від мети цього шляху. А ще – потрібно дякувати завжди і за все.

Щастя у кожного своє

Де шукати джерело щастя?

Джерелом щастя може бути все, що завгодно. Це – й погода, ранкова кава, мрії, допомога іншим, прогулянка, обійти. Усе наше життя може бути як джерелом радості, так і джерелом болю. Усе залежить від нашого погляду і сприйняття.

Чи можна навчитися бути щасливим?

Можна. Варто закрий очі, згадати, що вас радує, і зробити це. І так кожного дня. Потрібно змінювати вектор своєї уваги зі знака мінус, на знак плюс. Треба вчися новому, відкриватися самому і відкривати інших.

Чи можна сказати, що вміння бути щасливим закладається ще в дитинстві?

Мені здається, що так. Ми вчимося на прикладі батьків, нашого оточення. Ми бачимо, як жили вони, і підсвідомо копіюємо це. А може бути навпаки – повністю відторгаємося від цього. Утім в підсумку, кожен сам несе відповідальність за своє життя. Чужий рецепт не підійде, потрібно знайти свій. Щастя – може стати приємною звичкою.

А є універсальний рецепт щастя?

Універсального немає. Щастя у кожного своє.

Яка вона – щаслива людина?

Щаслива людина – гармонійний. У кожного своя гармонія, як і щастя. Тому універсального портрета щасливого людини не можливо намалювати.

Читайте також: Синоптики дали довгостроковий прогноз погоди на весну

Джерело

facebook